09.06.2014. 14:33
Svētdien, 8. jūnijā, Ķekavā startēja pirmais Ķekavas velomaratons. Dalībnieki savus spēkus izmēģināja četrās dažādās distancēs – «Forum Auto» ģimeņu braucienā, «Turkish Airlines» tautas distancē, «Dion» sporta distancē un «Haribo» bērnu braucienā. «Dion» sporta distancē vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Armands Bēcis, bet sieviešu vidū ātrākā bija Madara Fūrmane.

Līdz ar pirmajiem «Dion» sporta distances metriem sākās uzbrukumi peletonā, kā rezultātā ātri noformējās sešu cilvēku atrāviens, kurā atradās pa diviem sportistiem no «Alpha Baltic/Unitymarathons.com», «Rietumu-Delfin» un «Xsports» komandām.

Savā ziņā izšķirošie notikumi norisinājās pirmajā zemes ceļa sekcijā, kur savu lomu spēlēja velosportā tik ļoti nepieciešamā veiksme. Sportisti viens pēc otra stājās malā ar paceltu roku, signalizējot par mīkstu riepu.

Dodoties otrajā aplī, pirmo braucēju grupu noķēra otrais atrāviens, un tieši tajā mirklī vairāki riteņbraucēji veica pretuzbrukumu, kas ļāva izveidoties līderu kvartetam. Tādējādi Kaspars Serģis, Ivo Viļumovs, Armands Bēcis un Uldis Ālītis turpināja galveno cīņu par uzvaru.

Otrās zemes ceļa sekcijas sākumā riepas izturība pievīla arī Ivo Viļumovu. Savukārt pēdējos 20 kilometros Armandam Bēcim un Kasparam Serģim izdevās aizbēgt no Ulda Ālīša. Distances pēdējos 10 kilometros veiksmīgs izrāviens padevās Armandam Bēcim, kurš tādējādi ieguva desmit sekunžu pārsvaru pār Kasparu Serģi. Atlikusī sacensību distance tika aizvadīta savstarpējā abu sportistu raksturu cīņā, kurā uzvarēja Armands Bēcis, kas finišu sasniedza pēc 1 stundas 52 minūtēm 41 sekundēm. Otrais finišēja Kaspars Serģis, kas no līdera atpalika par 18 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja Emīls Liepiņš ar rezultātu 1:53:48.

Sieviešu konkurencē «Dion» sporta distancē labāko rezultātu (2:07:40) uzrādīja Madara Fūrmane. Otro vietu izcīnīja Katrīna Jaunslaviete, bet trešā palika Aļina Sokaļska.

«Turkish Airlines» tautas distancē vīriešu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Kaspars Launerts, kas finišu sasniedza pēc 1 stundas 05 minūtēm 59 sekundēm. Otrais finišēja Ēvalds Pavlovs ar rezultātu 1:06:01. Trešo vietu izcīnīja Jānis Riekstiņš ar rezultātu 1:07:51.

Sieviešu konkurencē «Turkish Airlines» tautas distancē labāko rezultātu (1:08:16) uzrādīja Jeļena Dovgaļuka no «Veloclub». Otro vietu izcīnīja Madara Fūrmane, bet trešā palika Justīne Brūvere.

Savukārt «Forum Auto» ģimeņu distancē, kurā lielākoties startēja vecāki ar bērniem, dalībnieki deva priekšroku nesteidzīgākai gaitai un brīnišķīgo laikapstākļu izbaudīšanai. Šajā distancē netika noskaidroti ātrākie un neatlaidīgākie pedāļu minēji, bet balvas tika sadalītas tādās nominācijās kā Kuplākā ģimene, Ātrākā ģimene, «Jautrie minēji», «Velo dinastija», Stilīgākais ritenis u.c.

Sacensību organizatori izsaka milzīgu pateicību visiem dalībniekiem un apmeklētājiem, kas šodien bija ieradušies Ķekavā un piedalījās vēsturiskā notikumā – Pirmajā Ķekavas velomaratonā. Pēc sportiskā garā aizvadītas svētdienas gan pasākuma dalībnieki, gan velomaratona sponsori bija vienisprātis, ka šī tradīcija Ķekavā pavisam noteikti jāturpina ne tikai nākamgad, bet arī turpmāk!

Maratona ģenerālsponsors ir AS Putnu fabrika «Ķekava» sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūru. Organizē «Alpha Baltic Sport».