23.12.2015. 19:41
LBL čempionātā Ziemassvētku noskaņās BK Ventspils savā laukumā pārspēja Liepāja/Triobet tādejādi revanšējoties par zaudējumu pirmajā spēlē un vēl vairāk nostiprinoties turnīra tabulas pirmajā ailītē.

1. ceturtdaļa. Ventspilnieku sākuma sastāvs: Mičels, Janičenoks, Ate, Viginss un Šeļakovs. Liepājniekiem Leimanis, Ričards, J. Antrops, Helmanis un Zeks. Spēle sākās raiti un rezultatīvi.Pēc četrām minūtēm rezultāts ir 9:9 un abās komandās pa četriem punktiem guvuši Šeļakovs un Zeks. Iemests arī pa trīspunktu metienam - Mičelam un Leimanim. Vadībā ir pabijušas abas komandas un tā ir zīme, ka spēlei vajadzētu būt interesantai un, kas zina, ar uzvarētāja noskaidrošanu tikai mača izskaņā. Teorētiski vajadzētu būt tā, ka ventspilniekiem jābūt nikniem kā pūķiem, jo abu komandu pirmā spēle nemaz nebija tik sen un gan jau spēlētāju prātos ir saglabājušās atmiņas par tās iznākumu. Mājinieku nopietnos nolūkus apliecina nākamās epizodes, kad piecus punktus pēc kārtas gūst Janičenoks, kas dod 14:9, taču liepājniekiem izdodas apstādināt BK Ventspils pirmās pretenzijas uz revanšu. Kad ceturtdaļā atlikušas nedaudz vairāk kā divas minūtes, rezultāts ir tikai 16:15. Bet sākoties pēdējai minūtei vadībā ir jau viesi (19:18) un ar šo +1 arī pabeidz šo ceturtdaļu.

2. ceturtdaļa. Mājiniekiem vadību izdodas atgūt diezgan ātri. Pirmajā uzbrukumā tas vēl neizdodas, taču otrajām rezultatīvs ir Peiners, tad labs darbiņš aizsardzībā un tūlīt pat Gulbis realizē savu pirmo tālmetienu. 23:19 ir tikai +4, taču viesu galvenais treneris Uvis Helmanis jūt, ka kaut kas nav lāgā un pieprasa minūtes pārtraukumu. Atgriežoties laukumā ventspilnieki pretinieku sāk vaktēt jau viņu zonā, neļauj lāgā izmest autu un melnais darbs dod rezultātu - Pita trīspunktu gājiens dod jau 26:19. Nepilnu divu minūšu laikā laukuma saimniekiem izdodas gūt septiņus punktus pēc kārtas... Spēles grožus savās rokās paņem Peiners, kura pieci pēc kārtas gūtie punkti dod jau +10 (31:21). Žanis ir manāmi ieskrējies un nākamajā uzbrukumā viņam jau otrais trīspunktu gājiens sasniedzot jaunu tā brīža lielāko pārsvaru (34:23). Peinera roka ir karsta un, ja iepriekš viņš trīs punktus guva 2+1 formātā, tad pienāca kārta arī trejacim un atkal lielākais pārsvars sasniegts (40:27). Kas vēl pietrūka viān izpildījumā? Pareizi, slam dunk. Lūdzu - Mičels uzkarina bumbu virs groza un Peiners nokārto jau savu trīspadsmito punktu šajā ceturtdaļā (44:29). Ceturtdaļa tiek pabeigta ar 28:12, kas kopā dod pieklājīgo 46:31 pēc puslaika.

3. ceturtdaļa. Otrā puslaika sākums ir krietni biklāks, kā spēles pirmās minūtes. Pusotra minūtes laikā gūts tikai viens punkts, ko ar soda metienu liepājnieku labā guva Zeks. Par to pretī tiek saņmeta Viginsa veiksmīgā izlaušanās līdz pat groza apakšai ar loģiskiem diviem punktiem. Liepājnieki ir ieķērušies rezultātā neļaujot mājiniekiem palielināt pārsvaru, bet Toma Leimaņa tālmetiens samazina pārsvaru līdz +12 (48:36). Kur +12, tur arī +10. Precīzs ir Helmaņa pustālais metiens, bet Kārļa Muižnieka pacietības mērs ir pilns brīdī, kad Klāvs Čavars rezultātu samazina līdz +8 (50:42). Bez minūtes pārtraukuma neiztikt... Kad ceturtdaļas pēdējā minūtē Leimanis ātri pārskrien pāri visam laukumam un uzreiz ielidina trīnīti, nav vairs pat +8, bet palicis tikai +5 (56:51). Ventspilniekiem vēl ir laiks pēdējam uzbrukumam, taču Peiners pazaudē bumbu, tā nokļūst liepājnieka jaunieguvuma Holideja rokās un metiens no centra ir kā kulaks uz acs - mājinieku pārsvars sarucis līdz nieka diviem punktiem (56:54). Ceturtdaļa ir zaudēta ar 10:23...

4. ceturtdaļa. Mača pārtraukumā Peiners atgādināja ne tik senus notikumus no pagājušās sezonas. Raug, vienā no spēlēm ventspilnieki pēc puslaika bijuši vadībā ar +14, bet pamanījās zaudēt. Šodien pēc piuslaika bija par vienu punktu lielāks pārsvars, taču lietas būtību tas nemaina. Liepājniekiem pietika ar vienu ceturtdaļu, lai izlīdzinātu ne tikai spēles gaitu, bet arī rezultātu...Pēdējās ceturtdaļas pirmās trīs minūtes paiet aizsardzības un neveiksmīgu uzbrukumu zīmē no abu komandu puses. Tomēr nedaudz drošāka roka uzbrukumā bija mājiniekiem. Ja viesi šo minūšu laikā neguva ne punkta, tad BK Ventspils lēnām, bet sistemātiski tomēr sāka atgūt trešajā ceturtdaļā pazaudēto pārsvaru. Vispirms Butjankovs, tad Gulbja tālmetiens un visbeidzot Mičela divi punkti dod 8:0 BK Ventspils izrāvienu un +9 vadību (63:54). Helmanis ir pieprasījis minūtes pārtraukumu, bet līdz mača beigām atlikušas 6:27 minūtes... Liepājnieki no spēles punktus nav guvuši jau piecas minūtes, bet Peiners savam velna ducim pievieno vēl vienu tālmetienu (66:55). Arī pēc 6:30 minūtēm ciemiņi no spēles nav guvuši punktus (trīs gūti ar soda metieniem), bet ventspilnieki pēc Gulbja tālmetiena, šķiet, ir panākuši izšķirošo izrāvienu - 71:57. Tikai divas minūtes pirms ceturtdaļas un spēles beigām Liepāja/Triobet gūst pirmos punktus no spēles (Helmanis), bet BK Ventspils tobrīd jau ir drošā attālumā.

LBL čempionātsBK Ventspils un Liepāja/Triobet 77:65 (18:19, 28:12, 10:23, 21:11)BK Ventspils: Peiners 18, Gulbis 12, Mičels 11, Janičenoks 7, Ate 6, Gražulis 6, Pits 5, Butjankovs 4, Šeļakovs 4, Viginss 4Liepāja/Triobet: Zeks 17, Ričards 14, Leimanis 13, Helmanis 6, Sokolovs 5, Čavars 3, Holidejs 3, J. Antrops 2, Aizpurs 2.