06.06.2015. 20:36
FK "Ventspils” futbolistiem otro reizi šajā Virslīgas sezonā ar 2:0 izdevās pieveikt "Spartaku”, kura treneris Romāns Piļipčuks pēc mača atzina, ka komandai pietrūcis kvalificētu spēlētāju, turklāt ilgu laiku prasījusi aprašana ar dabisko zālāju. Ventspilniekam Jurģim Pučinskam iemeslu sūdzēties, protams, bija mazāk.

"Sāncenšus jāapsveic ar pelnītu uzvaru, jo pirmo puslaiku tomēr mēs zaudējām bez variantiem. Kamēr pieradām pie laukuma, pieskaņojāmies sāncenšu spēlei, viss jau bija zaudēts. Principā uzkāpām uz vecā grābekļa, jo atkal ielaidām pēc standarta. Jau pirmajās minūtēs pie mūsu vārtiem radās momenti, turklāt tās, kā tie veidojās, lika domāt, ka agri vai vēlu "Ventspils” iesitīs. Mans viedoklis, ka Tufura nākšana Maksimenko vietā un Nazerenko aizstāšana ar Mežu nebija līdzvērtīgas maiņas. Toms aizsardzības centrā pieļāva ļoti daudz kļūdu un arī vārtus guva no vietas, kur bija jābūt viņam. Šodien pietrūka kvalificētu futbolistu. Trūka arī Siļuka. Otrais puslaiks jau bija labāks, bet arī "Ventspils” spēlēja tā, kā to lika rezultāts, bet tas šajā mačā bija likumsakarīgs,” spēli komentēja Romāns Piļipčuks.

Jurģis Pučinsks bija gandarīts par mača iznākumu, taču vairāk viņu priecēja, ka rezultātu beidzot devis metodiskais darbs: " Spēlējām savā laukumā, punkti mums ir vajadzīgi, un vispār pirms pārtraukuma ļoti gribējās uzvarēt. Bija daudz labu un spēcīgu darbību. bet galvenais, ka darījām tieši to, kam gatavojāmies, par ko bijām vienojušies. Tas ir ļoti svarīgi, jo spēlētājiem ir jāredz, ka tas viss ko darām, par ko runājam, palīdz virzīties pareizā virzienā. Šī pārliecība pēc tam ir jūtama arī laukumā, un tā bija arī šodien. Protams, bija kļūdas, bija problēmas, taču bija ļoti daudz labu lietu, kuras šoreiz gribas uzsvērt vairāk. Paldies arī pretiniekiem, kas lika mums rādīt šādu spēli.”

Otrajā puslaikā uz brīdi laukumā devās Sergejs Siļuks, taču līdz beigām nenospēlēja, savukārt allaž aktīvais Ahmends tika nomainīts jau pēc 45 minūtēm, un Piļipčuks neslēpj, ka iemesls maiņām bija arī savainojumi: "Diemžēl Siļuku esam zaudējuši vēlreiz. Seguma maiņa mūs ietekmēja nelabvēlīgi, lai gan trīs dienas trenējāmies Tukumā. Tur zālājs ir cietāks, bet šeit jau iesildīšanās laikā puiši juta, ka kājas kļūst smagas un minūtes 15-20 vispār pārvietošanās bija smaga, viss tika darīts palēnināti. Ahmeds divas dienas netrenējās, jo bija devies uz Zviedriju kārtot problēmas ar pasi un atgriezās tikai piektdien vakarā. Taču ņemot vērā to, ka mums nebija tik gara rezervistu soliņa, izlēmām viņu sūtīt laukumā. Diemžēl viņš arī iedzīvojās nelielā savainojumā, tāpēc, lai neriskētu, nolēmām viņu nomainīt.”

Abi treneri arī tika lūgti komentēt FB "Gulbene" diskvalifikāciju. "Tas ir fakts, kurš vienkārši jāpieņem, tāpēc uz visu to skatos pavisam mierīgi. Kā dzīvē, tā futbolā jābūt gatavam pārsteigumiem, problēmām un negaidītiem pavērsieniem. Nav notikusi nekāda traģēdija, čempionāts turpinās,” kā allaž mierīgi visu uztver Pučinsks. Nopietnā analīzē neieslīga arī Piļipčuks: "Es arī uzskata, ka tur vairs nav, ko analizēt. Ja jau vadībā tā lēma un tā rīkojās, tātad tas ir pamatoti. Protams, mums tas sanāca diezgan sāpīgi, un tagad jāmēģina tikt ar to galā. Atņēma sešus punktus, tāpēc noslīdējām turnīra tabulā, izmainījās arī vārtu attiecība un spēļu skaits. Nepatīkams pārsteigums, taču tur neko nevar darīt. Tagad svarīgi pauzē savest kārtībā spēlētājus, kuri ir traumēti, būt gataviem transfēru loga atvēršanai, jo mums ir problēmas ar sastāvu, un virzīties tālāk.”

Treneris atzīst, ka spēlē ar "Gulbeni”, kas UEFA ziņojumā tika atzīta par aizdomīga un kļuva par vienu no diskvalifikācijas iemesliem, kādas izteikti dīvainas epizodes neatceras: "Ja skatīties ar tādu domu, tad aizdomīga var būt jebkura spēle. Piemēram, "Skonto” uzvarēja ar lielu rezultātu, nu un tad sanāk, ka "Metta" tīšām ļāva sāncenšiem izskriet un tik pie momentiem? Nedomāju, ka kaut kas tāds notika, lai gan rezultāts bija tik liels. Lai tur vai kā, tas nebija mūsu, bet gan vadības lēmums. Ja jau tāds lēmums ir pieņemts, tad viņiem bija pietiekoši daudz faktu, kas ļāva tā rīkoties, tāpēc nav nekādas jēgas to apspriest.”FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties