20.07.2016. 09:44

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Pienāks brīdis, kad pieredzējušie pašreizējie Latvijas pludmales volejbola līderi beigs spēlēt, tādēļ jāvienojas par kopēju koncepciju pludmales volejbola centriem, lai nopietni attīstītu jaunatnes sportu, ja reiz grib kultivēt pludmales volejbolu, sacīja Birzulis. Viņš uzsvēra, ka, velkot vezumu vienlaicīgi uz visām pusēm, nekas labs nesanāks, tādēļ nepieciešama kopēja stratēģija, lai nedaudzos esošos talantus aizvadītu līdz labam rezultātam.

Birzulis nešaubās, ka spēlēt pludmalē var iemācīties arī bez klasiskā volejbola pārzināšanas, un sasniegtu mērķi tikt labāko skaitā jaunatnes pludmales volejbolā gan Eiropas, gan pasaules līmenī. Labas iestrādes Latvijā jau ir, taču tam vajadzīga programma, uzsvēra treneris. 

Pašreizējo olimpisko ciklu, kurā startam Rio kvalificējās tikai Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, Birzulis raksturoja kā ļoti sarežģītu. Viņš gan uzsvēra, ka Kontinentālā kausa izcīņā pietrūka pavisam nedaudz, lai uz olimpiskajām spēlēm tiktu arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža. Vai duets turpinās sadarbību, varētu kļūt zināms pēc Rio spēlēm.

Savukārt Genādijs Samoilovs atzina, ka viena olimpiskā komanda Latvijai ir ļoti bēdīgs rādītājs. Viņš uzskata, ka tika pazaudēts pamats, no kura tiekties uz augšu. "Galvenais, ka tie, kas pievienojās Mārtiņam [Pļaviņam], nebija īsti pludmalnieki. Pludmales volejbols ir pavisam cits sporta veids, kur vajadzīgas atšķirīgas iemaņas. Ja pludmalē spēlē tādu volejbolu kā zālē, nekas nesanāks," paskaidroja Samoilovs seniors.

Pašlaik jauni spēlētāji nāk tieši uz pludmales volejbolu, un katrai disciplīnai Latvijas volejbolā būtu vajadzīgs savs maciņš - gan pludmales, gan klasiskā volejbola spēlētājiem, uzskata Genādijs Samoilovs. Viņš sagaida, ka Latvija var turpināt augšupeju pludmales volejbolā, taču vienlaicīgi atgādināja, ka pašlaik situācija nav spoža. Ir trīs izcili spēlētāji, kuri jau sasnieguši 30 gadu slieksni - Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš, vēl četri, kam 25 gadi,- Edgars Točs, Rihards Finsters, Aleksandrs Solovejs un Regža, kā arī vēl trīs, kam 18 gadu - Atvars Ozoliņš, Mihails Samoilovs un Aleksandrs Nasonovs. Ja tā paliks, pēc pieciem gadiem Latvijas pludmales volejbolā nekā vairs īsti nebūs, uzskata Genādijs Samoilovs.Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties