03.06.2014. 14:15
Bijušais Lielbritānijas sporta ministrs Džerijs Satklifs norādījis, ka ir pamats šaubām par to, ka Krievija godīgi ieguvusi tiesības sarīkot 2018. gada Pasaules kausa (PK) finālturnīru futbolā, otrdien vēsta Krievijas izdevums «Sport Ekspress».

  • Nosauktas 11 Krievijas pilsētas, arī Kaļiņingrada, kurā notiks 2018. gada PK finālturnīra spēles 2012. g. 30. septembris

Pēc tam, kad parādījušās jaunas detaļas saistībā ar korupciju balsojumā par 2022. gada PK finālturnīru Katarā, pasaules futbola jumta organizācija FIFA tiek aicināta noteikt abu finālturnīra rīkotāju pārvēlēšanas.

«Mūsu pieteikumam nebija nekādu izredžu, jo vēlēšanas bija korumpētas,» Satklifu citē britu laikraksts «The Guardian». «Izdevās noskaidrot, ka Katara uzvarēja negodīgā cīņā. Tāpēc ir pamats apšaubīt arī Krievijas uzvaru. Domāju, ka FIFA ir jānosaka pārvēlēšanas.»

Svētdien cits britu laikraksts «The Sunday Times» rakstīja, ka ieguvis lielu daudzumu elektronisko vēstuļu un dažādu dokumentu, kas liecina par bijušā Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) prezidenta Mohameda bin Hamama, toreizējā FIFA Izpildkomitejas locekļa no Kataras iespējamajiem maksājumiem.

Bin Hamams 2012. gadā atkāpās no saviem amatiem FIFA un AFC pēc tam, kad FIFA Ētikas komiteja viņu uz mūžu atstādināja no futbola. Pēc apvainojumiem korupcijā, FIFA izmeklē 2010. gadā notikušo balsojumu rezultātus, kad Katara ieguva tiesības rīkot 2022. gada un Krievija - 2018. gada PK finālturnīrus.

FIFA galvenā izmeklētāja Maikla Garsijas ziņojums tiek gaidīts šā gada beigās.Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties