15.10.2015. 09:15

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Pilsonības piešķiršanu lielais vairākums tautas priekšstāvju – 92 deputāti. Vienlaikus neviens neiestājas „pret” vai neatturējās.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāts Ilmārs Latkovskis (VL – TB/LNNK) deputātiem atgādināja, ka jau līdz šim Nakonečnijs ir sasniedzis atzīstamus panākumus modernās pieccīņas sacensībās, pārstāvot Latviju.

Viņš norādīja, ka turpmāk no 24 gadus vecā Nakonečnija var sagaidīt būtiskus panākumus. Arī tiekoties ar Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputātiem, Nakonečnijs esot izrādījis savu motivāciju iegūt Latvijas pilsonību, turpināt mācīties latviešu valodu un atteikties no Ukrainas pilsonību.

Sportistiem atlikušas vēl divas iespējas, kā tikt uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm - vēl pa trim ceļazīmēm vīriešu un sieviešu konkurencē tiks sadalītas 2016.gada pasaules meistarsacīkstēs, savukārt pēdējie seši olimpisko spēļu dalībnieki 2016.gadā tiks noteikti pēc vietas pasaules rangā, iepriekš atgādināja LETA, norādot, ka Nakonečnijs nākamajā gadā paredzētajās olimpiskajās spēlēs varētu pārstāvēt Latviju.

Arī Ukrainas Olimpiskā komiteja ir ļāvusi Nakonečnijam mainīt pilsonību.

Nakonečnijs dzīvo un trenējas Latvijā, ar kuras licenci startē, taču atzīst, ka ir grūti pārslēgties, jo katru dienu sazvanās ar mājiniekiem bruņota konflikta ietekmētajā Ukrainā. Nakonečnijs ir dzimis Mariupolē, bet pirms došanās uz Latviju trenējās Doņeckā. FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties