17.01.2016. 13:21
Rūpoldingā uzvaru 4x6 kilometru stafetē biatlonā sievietēm izcīnīja Ukrainas izlase, kas pēdējā posmā par mata tiesu nosargāja pārsvaru pār mājinieci Vāciju un svinēja pirmo vietu. Bronzas godalgas Itālijas sportistēm.

Pēc pirmās šaušanas vadībā izvirzījās Krievijas biatloniste Jeļena Šumilova, kura nogāza visus piecus mērķus un par 2,9 sekundēm apsteidza čehieti Evu Puskarčīkovu. Otrajā šaušanā kā pirmā ieslēpoja ukrainiete Irina Varviņeca, kura šāva precīzi un saglabāja vadību, toties citām līderēm stāvus šaušanā klājās plāni. Šumilova un kanādiete Džūlija Rensoma iztērēja visas trīs rezerves patronas, bet Puskarčīkova bija spiesta slēpot soda apli.

Pēc pirmā posma ciešā līderu grupiņā bija Norvēģija, Ukraina un Baltkrievija, bet pēc guļus šaušanas atrāvās perfektās Jūlija Džima un Irina Krjuko. Norvēģiete Fanija Birkelana izmantoja divas rezerves patronas, francūziete Anē Ševaljē tika pie viena soda apļa, bet vāciete Mirjama Gesnere – pat pie diviem. Stāvus viens soda aplis Birkelanai, divi– krievietei Darjai Virolainenai, toties vienīgā no līderēm bez soda patronām sašāva Džima, kura stafeti nodeva ar pieklājīgu 24,0 sekunžu pārsvaru.

Ukrainas trešais posms Valentīna Semerenko pārliecinoši sāka šaušanu, viegli nogāžot pirmos četrus mērķus, taču piektajā pieļāva nelielu kļūdu un neizturēja spriedzi, beigās tiekot pie soda apļa un noslīdot uz otro pozīciju. Par jauno līderi kļuva Baltkrievijas pārstāve Nadežda Pisareva, kuras pārsvars bija 22,8 sekundes, taču tas strauji dzisa. Pēc stāvus šaušanas (abām pa rezerves patronai) Pisarevas pārsvars bija vairs tikai 9,8 sekundes, bet posma beigās Pisareva burtiski sabruka. Semerenko atkal izrāvās stabilā vadībā, uz otro vietu pakāpās vāciete Mārena Hammeršmita (+27,7), bet nesenā līdere Pisareva stafeti nodeva pēdējiem spēkiem – pusotru minūti aiz ukrainietes un tikai 11. vietā.

Pēdējā posmā Ukrainai startēja Olena Pidhrušna, kura guļus sašāva perfekti un saglabāja 18,0 sekunžu pārsvaru. Vāciete Laura Dālmeiere ļoti strauji to deldēja un stāvus šaušanā jau ieslēpoja kā līdere, taču ugunslīnijā labāka bija Ukrainas biatloniste – Dālmeierai nācās izmantot vienu rezerves patronu, un viņa atkrita 9,2 sekundes aiz konkurentes. Vāciete atkal kāpināja tempu, līdz 4,9 kilometru atzīmei starpību samazināja līdz 2,6 sekundēm, taču pagura, uz brīdi attālinājās un taupīja spēkus finiša spurtam. Tajā Pidhrušnas taktiskā viltība izrādījās pārāka par Dālmeieres ātrumu – ukrainiete pēdējos metros noslēdza ceļu un varonīgi nosargāja uzvaru.

Atgādinām, ka virkne izlašu nestartēja labākajos sastāvos – nestartēja arī Pasaules kausa kopvērtējuma līderes Gabriela Soukalova, Marī Dorēna-Abēra un Franciska Hildebranda.

V Valsts Laiks S.a.+r.p.
1. Ukraina 1:16:14.2 1+4
2. Vācija +1.2 2+11
3. Itālija +43.8 0+10
4. Krievija +44.9 2+7
5. Norvēģija +1:11.5 1+13
6. Čehija +1:47.7 3+11
7. Francija +1:50.8 2+13
8. Polija +1:53.0 1+14Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties