18.06.2015. 18:25
Serbijas basketbolistes ceturtdien, 18. jūnijā, Ģērā uzvarēja Slovākijas izlasi ar rezultātu 76:74, kopā ar Spāniju un Krieviju nostiprinoties F grupas vadošo komandu trijniekā. Soņa Petroviča uzvaras grozu guva trīs sekundes pirms pamatlaika beigām.

Slovākija uz otro kārtu līdzi ņēma uzvaru pār Lietuvu un zaudējumu Spānijai, bet Serbijas rēķinā bija panākums pār Horvātiju un neveiksme pret Krieviju. Ceturtdienas spēles likme bija iespēja nostiprināties F grupas vadošajā trio.

Serbietes starta minūtēs trīs reizes izvirzījās vadībā, Jeļenai Milovanovičai un Milicai Dabovičai realizējot tālmetienus pēc Anas Dabovičas piespēlēm. Slovākija atguvās, pateicoties Toliveras deviņu punktu sērijai, bet pirmās un otrās ceturtdaļas mijā ar septiņiem punktiem izcēlās Žirkova.

Slovāku līderu sekmīgā spēle panāca komandai astoņu punktu pārsvaru – 30:22. Līdz puslaika beigām Tolivera iemeta 6 no 7 metieniem no spēles, tai skaitā realizēja 4 no 5 tālmetieniem, saglabājot nelielus plusus – 42:40.

Otrajā puslaikā serbietes arvien biežāk izcīnīja uzbrukuma bumbas, taču ilgu laiku nespēja trāpīt no distances. Slovāku rindās bumba arvien biežāk ceļoja pie Žirkovas, kura dažas minūtes pirms pamatlaika beigām divreiz panāca piecu punktu pārsvaru (68:63 un 70:65).

Serbu krīze perimetrā beidzās svarīgākajā brīdī. Galotnē ar veiksmīgām darbībām uzbrukumā izcēlās Soņa Petroviča, bet 19 sekundes pirms finālsvilpes tālmetienu iemeta Jovanoviča – 72:74. Žirkovas soda metieni izlīdzināja rezultātu, taču Petroviča pēdējā uzbrukumā guva uzvaras grozu.

Slovākija – Serbija 74:76 (23:21, 19:19, 13:14, 19:22)Slovākija: Tolivera 23, Žirkova 16, Hruščākova 8, Jurčenkova 8 (9ab), Kissova 7.Serbija: Petroviča 15, Peidža 14 (8ab), Milovanoviča 11, A. Daboviča 9 (5rp), Radočaja 8.