14.01.2017. 14:09

Sacensību pēdējā dienā sportisti mēroja ceļu no Riokuarto uz finišu Buenosairesā, kopumā nobraucot nepilnus 800 km, kamēr ātrumposms bija vien 64 km garš. Līdz ar to būtiski pavērsieni cīņā par uzvaru nenotika.

Lai gan Sebastjēns Lēbs bija ātrākais noslēdzošajā posmā, tikai 19 sekundes viņam zaudēja Stefans Petransels, nosargājot pirmo vietu kopvērtējumā. Līdz ar to Petransels ir izcīnījis jau 13. uzvaru Dakaras rallijā savā karjerā, ieskaitot triumfus, ko francūzis savulaik guva braucot ar motociklu. Lēbs savā otrajā Dakaras rallijā izcīnījis otro vietu, piekāpjoties par nieka piecām minūtēm, kamēr trešais šogad ir Sirils Deprē, kurš atpalika vairāk par pusstundu. "Peugeot" komanda līdz ar to izcīnījusi pirmās trīs vietas.

Lietuvietis Antans Juknevičs ("Toyota") posmā ierindojās 22. vietā, bet Dakaras rallija kopvērtējumā izcīnījis augsto 21. pozīciju.

Smago auto klasē pēdējo posmu ar labāko laiku noslēdza Eduards Nikolajevs, kurš līdz ar to kļuvis par uzvarētāju arī sacīkšu kopvērtējumā, par 19 minūtēm pārspējot Dmitrija Sotņikova ekipāžau. "Kamaz" komandai dubultuzvara, bet Nikolajevam otrā uzvara karjerā. Žerārs de Rojs ("Iveco"), kurš Dakarā uzvarēja pirms gada, šoreiz ierindojas trešajā vietā.

Gana iespaidīgs pārsvars pār konkurentiem motociklu klasē pirms pēdējās dienas bija Semam Sanderlendam no "KTM" rūpnīcas komandas. Viņš droši sasniedza finišu, kur tuvāko sekotāju kopvērtējumā, komandas biedru Matiasu Valkneru pārspējis par 32 minūtēm. Sanderlendam šī ir pirmā uzvara un viņš arī kļuvis par pirmo britu, kas triumfējis Dakaras rallijā. Ar vienādu rezultātu 12. posmu noslēdza tā uzvarētāji Adrians van Beverens ("Yamaha") un Džerards Faress ("Honda"), bet trešo vietu sacīkšu kopvērtējumā tomēr guvis Faress, kurš pēc divu nedēļu ilgas cīņas pārspēja Van Beverenu par nieka 48 sekundēm.

Aizvadot pārliecinošu rallija otro pusi, pie pirmās uzvaras karjerā kvadriciklu klasē ticis krievu sportists Sergejs Karjakins. Pēdējā posmā uzvarēja Ignacio Kasale, kurš šogad guvis otro vietu, Karjakinam zaudējot vairāk nekā stundu. Trešo vietu 2017. gada sacīkstēs kvadriciklu vērtējumā izcīnījis Pablo Kopetti, kurš gan no uzvarētāja atpalika gandrīz četras ar pusi stundas. Visi vadošie sportisti startēja ar "Yamaha" kvadricikliem.

Atgādinām, ka Dakaras rallijā šogad notika desmit ātrumposmi no plānotajiem 12. jo divus atcēla laikapstākļu dēļ. Vēl vairāki posmi tika saīsināti.

Visi rezultāti: Classement général étape 12 auto page : DakarOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties