04.09.2015. 18:37
Andorā notiekošajā pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā U23 vecuma grupas MTB XCO krosa disciplīnā labākais no trijiem Latvijas sportistiem bija Arnis Pētersons, kurš ieņēma 32. pozīciju.

Pasaules čempionāts kalnu riteņbraukšanā šogad norisinās Andoras pilsētā Vallnordā. Augstkalnes apstākļos vairāk nekā 2000 metru augstumā virs jūras līmeņa sportisti par medaļām sacentās Olimpiskā krosa (XCO), eleminatora, downhill (nobrauciena) un velotriāla disciplīnās.

Piektdienas pēcpusdienā sacensības XCO krosā aizvadīja U23 konkurences grupas sportisti. Starp teju 100 dalībniekiem bija arī trīs Latvijas sportisti. Ar 30. starta numuru startēja Arnis Pētersons, Pēterim Janevicam 39., bet Mārtiņam Blūmam 43. numurs. Visi trīs latvieši šogad sevi apliecinājuši pasaules līmenī. “ZZK/ Cēsis” sportisti Pētersons un Blūms vairākkārt iekļuva pasaules kausa labāko 20 skaitā, pārrakstot mūsu kalnu riteņbraukšanas vēsturi XCO krosā. Tikmēr Janevics uzvarēja starptautiskās sacensībās Polijā.

Trase pasaules čempionātā bija gana sarežģīta, ko vēl smagāku padarīja dubļi. Nedaudz vairāk nekā četru kilometru garajā aplī, ko U23 grupas braucēji veica piecas reizes, netrūka akmeņainu un ļoti tehnisku nobraucienu, stāvu kāpumu un virkne citu pārbaudījumu.

No mūsu sportistiem pirmajos apļos visaugstāk atradās Arnis Pētersons. Šī gada Latvijas čempions sākuma apli noslēdza 39. vietā, bet turpinājumā savas pozīcijas nedaudz uzlaboja. Trešā apļa beigās Arnis bija 36. Atlikušajā daļā mūsu sportists turpināja nelielu, tomēr kāpumu uz augšu. Pirms pēdējā apļa viņam 35. vieta, tomēr pēdējos nedaudz vairāk nekā četros kilometros cēsinieks tika garām vēl trijiem konkurentiem, sacensības noslēdzot 32. pozīcijā. Uzvarētājam viņš zaudēja 8 minūtes un 28 sekundes.

Mārtiņš Blūms ievadapli bija spiests pabeigt vien 68. vietā, bet turpinājumā veica iespaidīgu kāpumu. Otrais aplis tika pabeigts jau 41. pozīcijā. Diemžēl, trešā apļa otrajā daļā Mārtiņš bija spiests no sacensībām izstāties.

Pēteris Janevics ievadapli noslēdza 59. vietā. Turpinājumā tika zaudētas vairākas pozīcijas. Trešais aplis tika pabeigts 63. vietā. Atlikušajā daļā Pēteris veica ievērojamu kāpumu, sacensību noslēgumā ieņemot 52. pozīciju.

Uzvarētājam ikšķilietis, kurš ikdienā pārstāv “Sportlife Cycling team” vienību, zaudēja 13 minūtes un 22 sekundes.

Par jauno U23 čempionu tikmēr kļuva Antons Kūpers no Jaunzēlandes. Viņš piecu apļu garo distanci, kuras garums bija vairāk nekā 20 kilometri, veica pēc 1 stundas 22 minūtēm un 3 sekundēm. Tikai divas sekundes viņam zaudēja francūzis Viktors Koretzkijs, kuram sudraba godalga. Tikmēr bronzu Lielbritānijai izcīnīja Grants Fergusons, čempionam zaudējot 22 sekundes.

Sestdien pulksten 16:00 par pasaules čempiona titulu sacentīsies elites vīri, kur starp dalībniekiem būs arī Latvijas izlases sportists Matīss Preimanis.

Informāciju sagatavoja:Toms MarkssLatvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs