25.07.2014. 08:30
Ceturtdien Nīderlandes pilsētā Roterdamā ar bērnu un jauniešu sacensībām turpinās pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. Dubultuzvaru B7 zēnu grupā Latvijai izcīnīja Emīls Allers un Kristers Apels, bet G15 meiteņu grupā vicečempiones titulu ieguva Vineta Pētersone, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Ceturtdien savas sacensības aizvadīja bērnu un jauniešu Challange grupu braucēji, tostarp vairāki desmiti latvieši. Lielu sasniegumu G15 meiteņu grupā sasniedza Latvijas jaunatnes izlases sportiste Vineta Pētersone. Cēsiniecei izdevās aizkļūt līdz finālam. Tajā viņa spraigā cīņā finišēja otrajā vietā, tādējādi kļūstot vicečempioni. B15 grupā jauniešiem no mūsu sportistiem finālistu pulkā iekļuva valmierietis Mikus Strazdiņš. Izšķirošajā braucienā Strazdiņš finišēja ceturtais, paliekot uzreiz aiz goda pjedestāla. Ceturto pozīciju G16 jauniešu grupā meitenēm izcīnīja arī Madonas sportiste Lelde Šuma. Arī viņas, tāpat kā pārējo mūsu jauno sportistu karjerās, šis ir viens no pašiem lielākajiem sasniegumiem.

Dienas pirmajā pusē par godalgām cīnījās paši mazākie braucēji. Lieliskus rezultātus sasniedza mūsu septiņus gadus vecie zēni. Lielajā finālā šeit iekļuva uzreiz četri Latvijas sportisti – Emīls Allers, Markus Ozoliņš, Rodrigo Antulis un Kristers Apels. Izšķirošajā braucienā Ahoy arēnā vadībā izvirzījās mārupietis Allers, kurš arī pirmais šķērsoja finiša līniju, kļūstot par sacensību uzvarētāju. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa vēl viens latvietis Kristers Apels. Rodrigo Antulis tikmēr ieņēma piekto vietu, kamēr astotais bija Markus Ozoliņš.

Lielajos finālos citās vecuma grupās iekļuva vēl vairāki Latvijas jaunie braucēji. G8 meiteņu grupā piektajā vietā šoreiz ierindojās Paula Kibare, bet astotā finišēja jelgavniece Paula Zavinska. G10 grupā meitenēm starp astoņām finālistēm bija arī valmieriete Līva Lizeta Glāzere, kura spraigajā konkurencē finišēja piektā. Rīt sacensības aizvadīs krūzeru grupu braucēji, bet jau sestdien startēs arī elites un junioru cīņas.

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā Nīderlandes pilsētā Roterdamā esošajā Ahoy arēnā norisinās kopumā piecu dienu garumā, pulcējot vairākus tūkstošus planētas labākos braucējus, tostarp 54 Latvijas sportistus.