22.06.2015. 00:00
"Copa America" grupu turnīra priekšpēdējā spēlē Peru un Kolumbija cīnījās neizšķirti 0:0. Tas garantēja Peru vietu ceturtdaļfinālā, bet Kolumbijas likteni izlemis Brazīlijas un Venecuēlas spēle, kurā sāksies 0:30 pēc Latvijas laika, un kurā kolumbieši vēlas visu, izņemot neizšķirtu, kas to atstātu ārpus ceturtdaļfināla.

C grupā pirms pēdējās kārtas bija sarežģīta situācija - visām komandām pa trim punktiem, līdz ar to Peru mačā pret Kolumbiju izkļūšanai no grupas pietika arī ar neizšķirtu. Kolumbijai nācās iztikt bez iepriekš noraidījumu nopelnījušā uzbrucēja Karlosa Bakas, taču tas netraucēja spēli uzsākt daudz aktīvāk, un pavisam drīz pie laba sitiena tika Radamels Falkao, taču Peru vārtsargs nospēlēja precīzi.

Lai arī Kolumbija visu pirmo puslaiku varēja lepoties ar teritoriālo pārsvaru, daudz vārtu gūšanas iespēju tai nemaz nebija, kamēr spēle norisinājās visai asi. Puslaika izskaņā Peru līderis Huans Vargass no "Fiorentina" cieta sadursmē ar savu bijušo komandas biedru Huanu Kvadrado un tika nonests no laukuma uz nestuvēm.

Otrā puslaika sākumā Peru bīstamā uzbrukumā Džoels Sančess sita garām no apmēram 20 metriem, bet pēc brīža savu meistarību nācās nodemonstrēt "Arsenal" vārtsargam Ospinam. Peru turpināja spēlēt agresīvi, kamēr Kolumbija centās atbildēt ar pretuzbrukumiem un pārņemt iniciatīvu, jo tai vārtu guvums bija nepieciešams daudz vairāk.

80. minūtē Kolumbija tika pie soda sitiena iespējas no lieliskas pozīcijas, kad uz pašas sodas laukuma līnijas tika nogāzts Hamess Rodrigess, taču Kvadrado sistā bumba iestrēga sieniņā. Spēles temps nekritās arī pēdējās minūtēs, īpašu intrigu radīja haoss Peru vārtu priekšā kompensācijas laika ceturtajā minūtē, taču izšķirošais sitiens tomēr bija garām. Gala rezultāts 0:0.

Peru līdz ar šo neizšķirtu nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, jo vairs nevar palikt aiz Kolumbijas un sliktākajā gadījumā kvalificēsies kā labākā trešās vietas ieguvēja. Pilnīgi skaidrs arī kļuvis, ka zudušas visas Ekvadoras izredzes kā A grupas trešās vietas ieguvējai, savukārt Kolumbijai jāgaida Brazīlijas un Venecuēlas spēles iznākums, cerot, ka abas komandas izvairīsies no neizšķirta - jebkurš cits rezultāts tai pavērs vietu ceturtdaļfinālā, kur to kā C grupas trešo vietu sagaidītu Argentīna.