22.06.2015. 22:10
''Latvijas klubu un izlases problēma ir baidīšanās spēlēt futbolu. Garantēju, ka būsim ļoti agresīvi, īpaši jau mājas spēlē. Nepieskaņosimies viņu futbolam,'' tā pēc UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 1. kārtas izlozes izsakās ''Skonto'' galvenais treneris Tamazs Pertija. 2. un 9. jūlijā galvaspilsētas komandai cīņas pret īru ''St.Patricks''.

''Skonto'' iespējamo pretinieču pulkā bija Zviedrijas 4.labākā komanda „Elfsborg”, Dānijas bronzas ieguvēja „Brondby”, Īrijas bronzas un kausa ieguvēja „St.Patricks”, Ziemeļīrijas vicečempione „Linfield”, bet kā vienīgais dienvidu variants bija Serbijas 4.labākā komanda „Vojvodina”. Izloze deva „St.Patricks”.

''Skonto'' komandas galvenais treneris Tamazs Pertija pirms spēlēm pret īru ''St.Patricks'' noskaņots kaujinieciski: ''Visas komandas grupā ir labas, vismaz kaut kādā ziņā. Tagad ir jāanalizē pretinieks - kāds ir viņu sastāvs, futbolistu kvalitāte, kā viņi kopā strādā. Skaidrs, ka īri būs atlētiski, lieli, cīkstoņi, man tā vismaz liekas. Galvenais, lai mēs paši būtu gatavi. Garantēju, ka būsim ļoti agresīvi, īpaši jau mājas spēlē,'' gaidāmo cīņu pret Īrijas komandu komentēja Pertija.

''Noteikti nepieskaņosimies viņu futbolam. Bet jāatkārtojas vēlreiz. Tagad ir svarīgi saprast, kādi futbolisti viņiem ir, ko spēj parādīt laukumā. Informācijas iegūšana pirms šādiem mačiem ir īpaši svarīga. Mēs arī neesam no Marsa. Domāju,ka atradīsim kādu atslēgu viņu spēlei. Jebkura pretinieka spēli vajag izprast,'' turpināja galvaspilsētas kluba treneris.

Tamazs arī neslēpa Eiropas līgas nozīmi: ''Gatavojamies nopietni katrai spēlei, bet skaidrs, ka Eirokausos ir mazliet citādākas emocijas, cita atbildība. Tas ir kaut kas jauns - nezinām pretinieku, citādi ir jāgatavojas. Garantēju, ka mēs nebaidīsimies spēlēt. Tas ir ļoti svarīgi Latvijas komandām, sākot ar klubiem, beidzot ar izlasi. Lai cilvēki nebaidās spēlēt futbolu. Nebaidīsimies. Uzvarēs spēcīgākais. Varbūt viņiem kaut kas ir labāks nekā mums. Kad futbols sākas, tas viss aizmirstās, ka kādam ir kaut kas labāks - infrastruktūra, vai vēl kas.''

''Laukumā dodas 22 futbolisti. Būsim 11 pret 11. Tad arī viss izšķirsies. Esam pievienojuši sastāvam vairākus futbolistus, bet nekādus uzvārdus pašlaik nesauksim, jo mums vēl 28. datumā priekšā ir spēle pret ''Ventspili''. Kādās pozīcijās? Visās.

Ja būsim gatavi psiholoģiski, fiziski, atradīsim pareizo pieeju spēlei un atradīsim kopīgu valodu ar spēlētājiem, tad domāju, ka viss būs kārtībā. Eirokausi ir tā vieta, kur visiem 11 spēlētājiem jāspēlē spēcīgi. Ja Latvijas čempionātā kāds izkrīt un vienalga uzvaram, tad Eirokausos tādas lietas nepiedod. Futbolistiem ir jābūt gataviem. Mans uzdevums ir izvēlēties spēcīgākos futbolistus, gladiatorus, kas būs gatavi. Uzskatu, ka 2. jūlijā būsim pilnībā gatavi,'' noslēdz Pertija.Latvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties