25.07.2016. 20:48
FK "Jelgava" futbolisti pēc lieliskā panākuma UEFA Eiropas līgā pie panākuma tikuši "SynotTip" Virslīgā savā laukumā ar 2:0 pieveicot RFS un turpinot pakaļdzīšanos čempionāta medaļām.

Svarīgākais notikums komandu sastāvos laikam jau bija Andreja Perepļotkina atgriešanās sastāvā, kurš uz "Jelgavu" vasarā pārgāja no "Skonto". Viņš devās laukumā jau starta sastāvā, tāpat kā no Lietuvas izsauktais uzbrucējs Karolis Laukžemis.

Jau pirmajā minūtē pie vārtu staba piespēli saņēma Mindaugs Grigaravičs, taču sitiens ar galvu nebija precīzs. Savukārt RFS lietainajā dienā tūlīt pat atbildēja ar divām standartsituācijām un Alekseja Višņakova tālsitienu. Uz kādu laiku tas gan arī bija viss, jo laukumā netrūka cīņas, kas pie momentiem tikt komandām gan neļāva. 16. minūtē pie sitiena no soda laukuma tika Laukžemis, taču bumba lidoja krietni pāri vārtiem. Bumbu vairāk sāka kontrolēt mājinieki, bet RFS prata sāncenšu turēt patālu no sava soda laukuma, tiesa pašiem pāriet uzbrukumā sanāca reti.

Rezultātu atklāt mājiniekiem palīdzēja stūra sitiens – 28. minūtē Grigaravičs centrēja, Dialo sita ar galvu un bumba lidoja vārtos. Diez vai kaut ko pārmest var RFS vārtsargam Germanam Māliņā, bet aizsardzība droši vien varēja nospēlēt apņēmīgāk. Trīs minūtes vēlāk jau pat Grigaravičs apdraudēja sāncenšu vārtus, taču Māliņš neļāva bumbai lidot zem vārtu pārliktņa. RFS pie sitiena pa vārtiem tika vien puslaika izskaņā, kad Ņikita Kaļiņš izmēģināja laimi no distances, taču tūlīt pat jelgavnieki tika pie bīstama soda sitiena, taču pēc Perepļotkina centrējumu apdraudēt vārtus tomēr nespēja.

Otrā puslaika pirmo momentu pats sev izkārtoja neatlaidīgais jelgavnieks Artis Lazdiņš, soda laukumā apmānot Vjačeslavu Isajevu un izdarot sitienu no tuvas distances, bet Māliņš bumbu atvairīja. Rīdziniekiem vairs nederēja spēlēšanas kā otrajam numuram, tāpēc viesi centās kurināt tempu, tomēr piespiest sāncenšus viņu vārtiem nespēja. Vēl vairāk – ap 65. minūti "Jelgavai" bija divas labas iespējas sist ar galvu, bet Grigaravičam vienkārši bija jāsit iekšā, tomēr pēc Artjoma Osipova piespēles viņš no dažiem metriem sita garām.

71. minūtē slidenajā laukumā kļūdījās mājinieku aizsardzība un tieši pretī vārtiem pie bumbas tika nesen no Jelgavas uz RFS pārgājušais Aleksejs Davidenkovs, taču sitiens sanāca pagalam neveiksmīgs un bumba lēnām izripoja aiz laukuma gala līnijas. 81. minūtē atgriešanos Virslīgā piedzīvoja arī gruzīns Giorgijs Diakvnišvili, iznākot laukumā RFS un cerot pastiprināt komandas uzbrukumu. Tā vietā gan drīz vien nācās sākt no laukuma centra pašam. 84. minūtē no metriem 18 pa vārtiem uzsita Osipovs, Māliņš līdz bumba neaizsniedzās, tā atsitās pret abiem vārtu stabiem un piezemējās aiz līnijas - 2:0. RFS tūlīt tika pie gan pie laba sitiena no spēlēs, gan soda sitiena, bet sarūgtināt Ikstenu nu jelgavniekus nespēja.

Rīdzinieki līdz pat spēles beigu signālam centās vismaz mainīt rezultātu, taču mājinieki to neļāva, nosargājot savus vārtus un uzvaru 2:0, kas ļauj turpināt pakaļdzīšanos pirmajam trijniekam.

Jelgava – RFS 2:0 (0:1)Vārti: Dialo 28', Osipovs 84'Brīdinājumi: Lazdiņš, Freimanis, Savčenkovs, Osipovs; Kazubovičs, PilijevsJelgava: Ikstens, Redjko, Freimanis, Savčenkovs, Dialo, Bogdaškins (Nakamo 46'), Kovaļovs (Osipovs 46'), Lazdiņš, Grigaravičs, Perepļotkins, Laukžemis (Malašenoks 74')RFS: Māliņš, Krjauklis, Kaļiņins, Pilijevs, Kazubovičs (Diakvnišvili 81'), Višņakovs, Kozlovs, Flaksis (Davidenko 46'), Ndžī, Isajevs, JurkovskisGalvenais tiesnesis:Dmitrijs Naļivaiko