02.06.2016. 06:19
Stenlija kausa finālā ar 2-0 vadībā izvirzījusies Pitsburgas „Penguins”, šonakt papildlaikā ar 2:1 pārspējot Sanhosē „Sharks”. Uzvaras vārti Konora Šīrija izpildījumā.

Pēc uzvaras 3:2 NHL finālsērijas pirmajā mačā „Penguins” sastāvu nemainīja, atstājot vārtos Metu Mareju un sūtot laukumā uzbrucēju Braienu Rastu. Par Rastu tika izlemts tikai pirms paša spēles sākuma, jo iepriekšējo maču viņš nepabeidza Patrika Marlo pielietotā spēka paņēmiena dēļ. Savukārt „Sharks” rindās laukumā izgāja Mets Nieto, kurš aizvietoja rezervē nosēdināto lietuviešu veterānu Daiņu Zubru.

„Sharks” maču uzsāka ļoti aktīvi, pirmajās minūtēs neļaujot pretiniekiem tikt pie metieniem, taču „Penguins” perioda vidū atbildēja ar divām ļoti labām epizodēm – bīstami meta Jevgeņijs Malkins, bet Kriss Kunics trāpīja pa vārtu stabiņu. Salīdzinājumā ar pirmo spēli, Sanhosē hokejisti pretinieku zonā atradās daudz biežāk, taču izdarīto metienu skaits pirmajā periodā tāpat bija zems – Marejs tika patraucēts tikai sešas reizes.

Otrajā periodā turpinājās straujš hokejs, kurā „Penguins” uzbrucējs Mets Kalens gandrīz tika pie vārtu guvuma, taču „Sharks” vārtsargs Mārtins Džounss kritienā paspēja briesmas novērst. Tikmēr arī Marejs varēja pateikties vārtu stabiņam – ripa pret to atsitās pēc čeha Tomāša Hertla metiena.

Perioda vidū rezultāts tika atklāts, vārtus gūstot Filam Keselam. Ļoti nepārliecinoši savā zonā ar ripu nospēlēja Sanhosē aizsargs Romāns Polaks, kurš „Penguins” aktīvā presinga dēļ kļūdījās piespēlē. Ripa nonāca pie Nika Bonino, kurš izmantoja jukas „Sharks” rindās, nomānīja vārtsargu un aizsargu un izdarīja lielisku piespēli pavisam tukšu vārtu priekšā esošajam Keselam. „Sharks” problēmas vēl lielākas darīja uzreiz pēc tam saņemtais noraidījums.

Lai arī „Penguins” neizdevās pārsvaru palielināt, „Sharks” neveiksmes uzbrukumā turpinājās arī 3. periodā, kad Hertls trešo (!) reizi mačā trāpīja pa vārtu stabiņu. To pašu izdarīja arī viņa partneris Kriss Tīrnijs, pēc kura metiena ripa atsitās pret vārtu pārliktni un izlidoja no laukuma. Arī 56. minūtē Džastina Brauna mestā ripa sākumā trāpīja pa vārtu stabiņu, taču šoreiz uzreiz pēc tam ielidoja vārtos.Tie bija Brauna pirmie vārti šajā „play-off”.

Sekoja papildlaiks, taču visai neilgs – 63. minūtē „Penguins” līderis Sidnijs Krosbijs uzvarēja iemetienā pretinieku zonā, un ripa nonāca pie Krista Letanga. Viņš izvēlējās izdarīt nedaudz neērtu piespēli Konoram Šīrijam, kuram nācās ripu uztvert sev aiz muguras, taču Šīrijam izdevās uzreiz pārvietot ripu ērtākā pozīcijā un ar plaukstas metienu gūt uzvaras vārtus.

„Penguins” līdz ar to nokārtoja 2-0 sērijā, bet „Sharks” gatavojas nākamās divas spēles uzņemt savā laukumā. Jāpiemin, ka NHL finālsērijā papildlaiks otrajā mačā nav nekas neierasts – pēdējos sešos gados tas bijis nepieciešams piecās fināla otrajās spēlēs.

Vārti: 28:20 Kesels (Bonino, Haglins) 1:0, 55:55 Brauns (Kutūrs, Vords) 1:1, 62:35 Šīrijs (Letangs, Krosbijs) 2:1Metieni: 30:22Soda minūtes: 2:4Vārtsargi: Mets Marejs – Mārtins Džounss