13.06.2016. 07:10
Ceturto reizi vēsturē Stenlija kausu ieguva Pitsburgas „Penguins”, kas ar 3:1 šonakt pieveica Sanhosē un triumfēja sērijā ar 4-2.

Sanhosē „Sharks” pēc nokļūšanas iedzinējos sērijā ar 1-3 bija pratusi izcīnīt smagu uzvaru izbraukumā Pitsburgā un šonakt savā laukumā cīnījās par septītās spēles panākšanu. Traumas dēļ komandai joprojām nevarēja palīdzēt čehu uzbrucējs Tomāšs Hertls, kamēr vārtsargs Mārtins Džounss lūkoja atkārtot līdzīgu varoņdarbu kā sērijas piektajā spēlē, kad atvairīja 44 pretinieku metienus.

„Penguins” vadībā izvirzījās mača devītajā minūtē, kad Braiens Dumulins ar precīzu tālmetienu izmantoja vairākumu , ko Sanhosē bija nopelnījis lietuvietis Daiņus Zubrus. Otrajā periodā Logans Kutūrs panāca izlīdzinājumu, taču tikai uz brīdi, jo pēc pusotras minūtes Džounss nepaspēja pārvietoties vārtos Pitsburgas bīstama uzbrukuma laikā un Kriss Letangs atrada spraugu starp Džounsu un vārtu stabiņu, panākot 2:1.

Lai arī „Penguins” uzbruka vairāk, kā jau ierasts šajā sērijā, slidenais vienu vārtu pārsvars saglabājās līdz pat pēdējām minūtēm, uzturot milzīgu spriedzi par mača iznākumu. „Sharks” centās izglābties ar vārtsarga nomainīšanu pret papildu uzbrucēju, taču tas neizdevās, un Patriks Hornkvists ar metienu tukšos vārtos pielika punktu spēlei, finālsērijai un NHL sezonai.

„Penguins” par NHL čempioni kļuvusi ceturto reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 2009. gada, kamēr „Sharks” finālu bija sasniegusi pirmoreiz. Pitsburga savu iepriekšējo titulu nodrošināja septiņu spēļu finālsērijā pret „Red Wings” un arī pirms septiņiem gadiem Stenlija kausu virs galvas varēja celt tieši 13. jūnijā.

Kona Smita balvu kā vērtīgākais izslēgšanas spēļu hokejists saņēma Sidnijs Krosbijs, kurš šonakt izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm, bet „play-off” kopumā 24 spēlēs guva 19 punktus (6+13). Finālsērijā gan viņš nevienu ripu „Sharks” vārtos neiemeta. Krosbijam šī ir pirmā reize, kad izdevies izcīnīt Kona Smita balvu, jo pirms septiņiem gadiem „Penguins” rindās to ieguva Jevgeņijs Malkins. Šosezon Malkins „play-off” noslēdza ar 18 punktiem 23 spēlēs.

„Penguins” regulāro sezonu noslēdza Metropoles divīzijā ar izcīnītiem 104 punktiem un 48 uzvarām. Līgas kopvērtējumā tas deva ceturto vietu, kamēr „Sharks” bija 11. labākā punktu summa. Ceļā uz Stenlija kausa finālu „Penguins” pārspēja Ņujorkas „Rangers” (4-1), sešu spēļu sērijā pieveica regulārās sezonas čempioni Pitsburgas „Penguins” un septiņās spēlēs tika galā ar Kristera Gudļevska pārstāvēto Tampabejas „Lightning”.

„Penguins” sezonu uzsāka visai pieticīgi, kas noveda pie galvenā trenera Maika Džonstona atlaišanas decembra vidū. Viņa vietā stājās Maiks Salivans, kurš galvenā trenera amatā NHL nebija strādājis desmit gadus, taču Salivans spēja kļūt par sesto treneri līgas vēsturē, kurš iegūst Stenlija kausu pēc komandas pārņemšanas sezonas gaitā.

Vārti: 8:16 Dumulins (Šulcs, Kunics) (vair.) 0:1, 26:27 Kutūrs (Kārlsons, Bērnss) 1:1, 27:46 Letangs (Krosbijs, Šīrijs) 1:2, 58:58 Hornkvists (Krosbijs) 1:3Metieni: 19:27Soda minūtes: 4:4Vārtsargi: Mārtins Džounss – Mets Marejs