28.06.2015. 23:04
Sporta centrā "Kleisti” 27. un 28. jūnijā notika Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) kausa izcīņas sacensību ceturtais posms šķēršļu pārvarēšanā, poniju jāšanā un amatieriem. Sacensību galvenajā maršrutā uzvarēja Laura Penele ar zirgu Progress no z/s "Lielceri”.

Sacensību galvenajā maršrutā ar līdz 140 cm augstiem šķēršļiem un paredzētu pārlekšanu piedalījās 12 sportiskie pāri. Taču pamatdistanci bez soda punktiem veica vienīgi divdesmit gadu vecā LLU studente Laura Penele no zemnieku saimniecības "Lielceri” ar Raimondam Lācim piederošo zirgu Progress – 75,87 sekundēs, tādējādi izcīnot uzvaru. Līdz ar to pārlekšana nenotika, un turpmākās vietas tika sadalītas pēc pamatmaršruta rezultātiem. Otro vietu izcīnīja Ģirts Bricis ar Camparo (RJSK "Sport de Lux”) – 4 s.p./77,89 s. Trešajā vietā ierindojās Sergejs Klokovs (Rīgas jātnieku klubs) ar Avogardo N – 4/79,86.

Tādējādi pieaugušo konkurencē LJF kausa izcīņā pēc četriem posmiem līderpozīcijās ir Aleksandrs Šakurovs (Rīgas jātnieku klubs) – 71 punkts, seko Ģirts Bricis (RJSK "Sport de Lux”) – 61 un Laura Penele (z/s "Lielceri”) – 50.

Galvenā maršruta uzvarētāja Laura Penele: "Galvenais maršruts bija tehnisks un interesants. Zirgs labi jutās un ļoti centās. Labi, ka šajās sacensībās varējām startēt uz zāles laukuma, kas ir pēdējā šāda iespēja pirms gaidāmajām Pasaules kausa posma sacensībām. Šoreiz gan dalībnieku nebija tika daudz kā iepriekšējos posmos, taču tik un tā startēja visi spēcīgākie Latvijas jātnieki, tāpēc īpašs prieks, ka man izdevās uzvarēt. Progress ir man vienīgais zirgs, kurš var lekt tik augstus maršrutus, iespējams tāpēc man izdevās labāk koncentrēties startam. Ar saviem jaunajiem zirgiem nupat sāku lekt maršrutus ar 130 cm, un ir cerība uz veiksmīgiem startiem. Esmu gandarīta arī par to, ka nupat esmu sekmīgi beigusi pirmo studiju kursu Latvijas Lauksaimniecības universitātē un ka pierādījās – mācības var veiksmīgi apvienot ar treniņiem, kas man ir ļoti svarīgi. Sākumā šaubījos, vai tas izdosies, jo mācos klātienē un piecas reizes nedēļā no Mārupes braucu uz nodarbībām Jelgavā.”

Piektais, izšķirošais LJF kausa izcīņas posms risināsies 5. un 6. septembrī, bet pirms tam – no 31. jūlija līdz 2. augustam Kleistos notiks Pasaules kausa izcīņas Rīgas posma sacensības. Lai sagatavotos tām, šodien sportiem tika dota iespēja startēt sporta centra "Kleisti” lielajā – zāles laukumā, nevis uz smilšu seguma, kā tas bija iepriekšējos posmos.

Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus: "Turpinās ļoti aktīva sacensību sezona, un veiksmīgi aizvadīts jau Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas ceturtais posms šķēršļu pārvarēšanā. Līdz šim katrā posmā bijis liels dalībnieku skaits, un īpaši iepriecina, ka daudz jātnieku startēja bērnu konkurencē līdz 16 gadu vecumam, rādot, ka aug viņu sportiskas līmenis. Jāatzīmē, ka ceturtajā posmā pēc ilgāka laika pirmās dienas maršrutus sastādīja Starptautiskās kategorijas maršrutu sastādītājs Sergejs Šakurovs. Svarīgi un nozīmīgi, ka Sergejs katru maršrutu pārliek zirgu un jātnieku vecumam atbilstošajām prasībām. Tas ir ļoti būtiski, jo katrai no šīm grupām maršruti jābūvē atšķirīgi, nevis tikai paaugstinot šķēršļu augstumu.”

Šķēršļu pārvarēšana. Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 110 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Terēze Zalte ar Lion de Tedrix (SIA "IES”). Nr. 2, 110 cm, ātruma maršruts, piedalās zirgi, kuri nav startējuši maršrutos ar šķēršļu augstumu 130 cm, bērniem līdz 16 g. v. un amatieriem bez ierobežojumiem – Maira Leja ar Silver Rose (JJS). Nr. 3, 120/130 cm, sacensības 2 fāzēs, ar handikapu, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Ģirts Bricis ar Conterina (RJSK "Sport de Lux”). Nr. 4, 125 cm, akumulācijas maršruts ar džokeri, bez ierobežojumiem – Ģirts Bricis ar Barletta (RJSK "Sport de Lux”). Nr. 6, 110 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila novērtējumus, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Sabīne Siliņa ar Kalgari (JSK "Mežstrazdiņi”). Nr. 7, 120/125 cm, sacensības 2 fāzēs ar handikapu, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Monta Pareiza ar Kaffe (Saldus JSS).

Poniju jāšana. Nr. 1, sacensības uz atzīmi, vadības maršruts 1. un 2. grupas ponijiem – Marta Vildava ar Toby (JSK "Princis”). Nr. 2, 70 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila novērtējumu, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Tīna Leite ar Prēriju (Saldus JSS). Nr. 3, 75 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Heidija Krastiņa ar Prēriju (Saldus JSS). Nr. 4, 95 cm, sacensības ar jātnieku darbības stila novērtējumu, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Aleksandra Voitenko ar Amaretto (JSS "Kleisti”).

Amatieri. Nr. 1, 100 cm, ātruma maršruts, piedalās 1. grupas amatieri – Kristiāna Ozoliņa ar Kaffe (Saldus JSS). Nr. 2, 105 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās 1. un 2. grupas amatieri – Signe Melkina ar Akustik 4 (JSK "EquiLat”). Nr. 3, 115 cm, ātruma maršruts, piedalās 2. grupas amatieri – Signe Melkina ar Akustik 4 (JSK "EquiLat”).

Informāciju sagatavoja:LJF Preses dienestsMonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties