05.12.2014. 12:11
Latvijas peldētājs Antons Voitovs

Savā peldējumā Voitovs finišēja pēc 24,23 sekundēm, kas bija par 0,99 sekundēm lēnāks rezultāts nekā labākā rezultāta īpašniekam Florānam Manadū no Francijas, kurš Londonas olimpiskajās spēlēs triumfēja 50 metros brīvajā stilā.

Lai sasniegtu pusfinālu, Latvijas pārstāvim bija jāpeld par 0,33 sekundēm ātrāk.

Vēl viens Latvijas sportists Jānis Šaltāns finišēja pēc 24,75 sekundēm, ieņemot 36.vietu starp 107 sportistiem.

Kā zināms, pirms mēneša Voitovs šajā distancē sasniedza jaunu Latvijas rekordu, distanci mērojot 24,09 sekundēs.

Tāpat piektdien Šaltāns piedalījās arī 50 metros tauriņstilā, ar rezultātu 24,45 sekundes ierindojoties 54.pozīcijā.

Kā ziņots, čempionāta pirmajā dienā trešdien Antons Voitovs ieņēma 33.vietu 100 metru distancē uz muguras, Šaltāns šajā pašā distancē ierindojās 35.pozīcijā, bet Nikolajs Maskaļenko ieņēma 40.vietu 100 metru distancē brasā.

Tikmēr ceturtdien Šaltāns izcīnīja 64.vietu 50 metru brīvā stila distancē.

Pasaules meistarsacīkstes ilgs līdz svētdienai.

Pasaules čempionāts 25 metru peldbaseinā ir šī gada nozīmīgākās un arī noslēdzošās pasaules mēroga sacensības peldēšanā, un tajā startē vairāk nekā 1300 sportistu no visas pasaules, kas cīnās par medaļām 46 distancēs (34 individuālajās un 12 stafešu).

Oktobra un novembra mijā notikušajās "Riga Sprint" sacensībās Maskaļenko 50 metros brasā finišēja ar sezonas piekto labāko rezultātu Eiropā (26,72 sekundes), savukārt Voitovam bija sezonas sestais ātrākais rezultāts 50 metros uz muguras (24,09 sekundes). Tikmēr Šaltāna personiskais rekords 100 metros uz muguras (52,86 sekundes) ir 11.labākais Eiropā.

Paralēli pasaules čempionātam šogad pirmo reizi norisinās arī jauniešu programma, kurā Latviju pārstāv divi labākie valsts jaunie sportisti Arina Baikova un Aleksandrs Gavrilovs. Programmas mērķis ir sniegt jaunajiem talantiem iespēju izbaudīt pasaules čempionāta atmosfēru, iedvesmoties no peldēšanas sporta zvaigznēm, kā arī kopā ar treneri apgūt dažādas mācību-treniņu procesa nianses, tādējādi uzlabojot savu sportisko sniegumu. Programmā piedalās ap 350 jaunajiem talantiem no visas pasaules.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa