05.09.2016. 17:05
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) debitants Pekinas "Red Star Kunlun" šodien aizvadīja savu pirmo mājas spēli un ar 6:3 pārspēja Vladivostokas "Admiral", kas šoreiz spēlēja bez kapteiņa Oskara Bārtuļa.

Pekinas "Red Star Kunlun" mājas arēna ir "LeSports Center". Tika atcelti divi ieplānotie koncerti, lai ķīniešu hokeja klubs varētu aizvadīt pirmo mājas spēli. Pirms mača parādījās informācija, ka pārdotas visas 8 000 biļetes, kaut gan arēnas ietilpība ir 14 000. KHL tiešraides lapa mačā pirmajā pusē informēja par 1 000 skatītāju klātbūtni, taču spēles otrajā pusē šāds ieraksts tika dzēsts. Faktiski skatītāju rindas bija ļoti retas.

Latvijas hokeja izlases aizsargs un "Admiral" kapteinis Oskars Bārtulis šajā spēlē nepiedalījās, jo nupat aizvadīja olimpiskās kvalifikācijas turnīru Rīgā. Mājinieku rindās bija pieteikti tikai divi ķīniešu izcelsmes hokejisti - ceturtajā virknējumā spēlēja aizsargs Zaks Juens un uzbrucējs Rudi Jins.

Pirmais periods aizritēja ar mājinieku pārsvaru. 4. minūtē precīzs bija pekiniešu somu aizsargs Ansi Salmela, 11. minūtē viesu uzbrucējs Vladimirs Tkačovs panāca izlīdzinājumu (1:1), savukārt līdz pirmajam lielajam pārtraukumam ciemiņu cietoksnī sabira vēl divas ripas - izcēlās krievu uzbrucējs Vadims Pereskokovs un somu aizsargs Janne Jalasvāra (3:1). Otrā perioda sākumā mājinieki guva vēl divus vārtus (somu aizsargs Tūka Mentile un somu uzbrucējs Makss Varns), bet nogriežņa turpinājumā divas ripas iemeta arī viesi (Aleksejs Poņikarovskis un Sergejs Iļjins), līdz ar to rezultāts kļuva 5:3. Trešajā periodā turpinājās līdzīga cīņa. 48. minūte savus otros vārtus guva minētais Salmela, spēle beidzās ar mājinieku uzvaru - 6:3.

Kā jau ziņots, starpsezonas pārbaudes spēlēs Pekinas klubs bija pastarīša lomā, taču 1. septembra debija KHL sanāca lieliska - 2:1 izbraukumā pret Habarovskas "Amur". Pēc šodienas uzvaras Pekinas "Red Star Kunlun" joprojām ir vienīgā komanda bez zaudējumiem Austrumu konferencē.

All 8K tickets were sold out today for @RedStarKunlun first game in Lesports Arena. Admiral took practice in Beijing pic.twitter.com/lQTAi7I9PL