13.12.2017. 14:48

Mārtiņš Meiers svītrots no komandas pieteikuma VTB līgā, taču Eiropas kausā aizvien ir sarakstā un piedalījies sešās no septiņām "Unics" spēlēm šajā turnīrā. Šovakar 17:45 savā laukumā kazaņiešiem jāuzņem Deivida Blata trenētā Stambulas "Darussafaka", kur par fizisko treneri strādā Oskars Ernšteins.

Abas jau nodrošinājušas dalību nākamajā kārtā, taču šī būs cīņa par pirmo vietu grupā. Kazaņai ir divi zaudējumi, un viens no tiem piedzīvots tieši pret "Darussafaka" (69:78). Lai apsteigtu Dačku, Kazaņai šodien jāizcīna panākums ar vismaz desmit punktu pārsvaru.

Par Meiera dalību šī vakara mačā skaidrības nav - ne kluba mājaslapā, ne turnīra oficiālajā vietnē par Mārtiņa iespējamo spēlēšanu vai nespēlēšanu nekas nav vēstīts.

Pēdējo dienu laikā vislocītākais vārds Latvijas basketbola vidē bijis lietuviešu klubam "Lietkabelis". Panevēžas vienība svētdien atvadījās no galvenā trenera Artūra Štālberga, kura oficiāla aiziešana no kluba gan vēl nav notikusi. Uz šī vakara spēli Redžo Emīlijā Artūrs gan nav devies līdzi komandai, un tās vadība uzticēta ukraiņu speciālistam Vasilijam Černijam, iepriekš otrajam asistentam. Kamēr tiek meklēts jauns galvenais treneris, komandai jāaizvada ļoti svarīga spēle Eiropas kausā.

Šobrīd "Lietkabelim" ir trīs uzvaras septiņās spēlēs un ceturtā vieta B grupā. Šī vakara pretiniecei "Grissin Bon Reggio Emilia" bilance tāda pati, taču savstarpējā spēlē pirmajā aplī Lietuvā uzvaru svinēja itālieši, tāpēc tabulā atrodas vietu augstāk. Uzvara šī vakara cīņā ļaus vienai no komandām spert platu soli pretī labāko četrinieka nodrošināšanai, taču arī zaudējuma gadījumā cerības vēl nebūs zudušas.

Žanis Peiners bijis rezultatīvākais komandas spēlētājs, vidēji mačā sametot 12,7 punktus. Tāpat Žanim 5,1 atlēkusī bumba un 1,1 pārtverta bumba. Žanis realizējis 70,6% divpunktu metienu, kas ir ceturtais labākais rādītājs visā Eiropas kausā. Redžo komandā 17,9 punktus vidēji guvis Amadeo Della Valle, un tas ir labākais rādītājs visā turnīrā. Uzbrūkošais aizsargs bija iedzīvojies savainojumā, taču šovakar, iespējams, jau būs gatavs atgriezties ierindā.

Spēles sākums 21:30.

D grupā pulksten 19:00 Ojārs Siliņš un "Aquila Basket" viesosies Bursā pie Turcijas čempionāta līdervienības (desmit uzvaras desmit spēlēs) "Bursa". Komandu pirmajā spēlē uzvaru Trento izcīnīja viesi no Turcijas, bet tabulā Bursas komanda ar vienu uzvaru vairāk ir divas vietas augstāk. "Tofas" savā Eiropas kausa debijas sezonā var jau laikus nodrošināt iekļūšanu Top16, ja uzvarēs šovakar un sagaidīs labvēlīgus rezultātus citos mačos. Ja uzvarēs Trento, neviena komanda grupā vēl nevarēs jau šovakar nodrošināt vietu nākamajā kārtā. Trento zaudējums gan arī vēl nenozīmēs izstāšanos no cīņas par Top16. Siliņš, kurš pēc viena mača izlaišanas savainojuma dēļ nedēļas nogalē atgriezās ierindā, Eiropas kausā vidēji guvis 5,3 punktus, kamēr Itālijas čempionātā bijis krietni rezultatīvāks (11,0 punkti).

"Herbalife Gran Canaria" šovakar 22:30 uzņems grupas pastarīti "ratiopharm Ulm", tiesa, ne viena, ne otra komanda vēl nav ne nodrošinājusi vietu Top16, ne zaudējusi cerības tur nonākt. Arī šī vakara mača iznākums nemainīs situāciju - cerības kvalificēties nākamajai kārtai aizvien būs kā vienai, tā otrai komandai. Anžejs Pasečņiks ar 10,1 punktu ir vidēji otrais rezultatīvākais Kanāriju komandas rindās. Viņam arī 4,3 bumbas zem groziem un realizēti 61,9% divpunktu metienu.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties