25.03.2014. 20:31
Šodien svarīgu uzvaru Ukrainas Superlīgas regulārajā turnīrā izcīnīja Agra Galvanovska trenētā Nikolajevas ''MBC Mykolaiv'', kas savās mājās ar 85:68 apspēlēja Čerkasu ''Mavpi''. Latviešu aizsargs Žanis Peiners ar 21 punktu bija uzvarētāju komandas rezultatīvākais spēlētājs, bet Mareks Jurevičus izcēlās ar 12 punktiem un skaistu tālmetienu pirmā puslaika pēdējā sekundē. Šodienas panākums palielinājis Nikolajevas kluba izredzes uz iekļūšanu ''play-off''.

Agra Galvanovska vadītā Nikolajevas vienība šobrīd cīnās par iekļūšanu Ukrainas Superlīgas izslēgšanas spēļu turnīrā un šodien savā laukumā aizvadīja maču pret 11. vietas īpašnieci Čerkasu ''Mavpi'' - komandu, kuru Ukrainā valdošās situācijas dēļ atstājuši visi leģionāri, viņu starpā arī latviešu uzbrucējs Ivars Timermanis.

Cīņu abi klubi uzsāka līdzīgi, bet laukumā dominēja ātrs un brīžiem pat nedaudz haotisks basketbols. Pirmo nopietno izrāvienu laukuma saimnieki veica otrā ceturkšņa vidū, kad pēc latviešu aizsargu Žaņa Peinera un Mareka Jurevičus sekmīgām individuālām darbībām uz tablo izdevās panākt 29:18. Pēc minētā izrāviena mājinieku spēle gan pajuka, un tam par pamatu kalpoja neveiksmes no soda metiena līnijas - pirmajā puslaikā Galvanovska padotie realizēja tikai piecus (!) no 17 sodiņiem, kas pamatīgi iedragāja mājinieku pārliecību. Pirmā puslaika izskaņā par skaistu epizodi parūpējās Jurevičus, kurš piecās sekundēs pārdriblēja pāri teju visam laukumam un, neskatoties uz divu aizsargu pretestību, līdz ar ceturtdaļas beigu sirēnu realizēja tālmetienu, ļaujot ''Mykolaiv'' puslaikā doties pie 42:39.

Trešās ceturtdaļas vidū Peiners īsā laikā realizēja divus tālmetienus, bet Jurevičus divreiz pēc kārtas atrada brīvus partnerus bumbas triecieniem grozā no augšas. Minētās epizodes ar latviešu līdzdalību ļāva Nikolajevas komandai pirms pēdējām desmit minūtēm iegūt iepriekš vēl nesasniegtu 14 punktu handikapu (68:54). Pamatlaika 35. minūtē precīzu tālmetienu no stūra realizēja Jurevičus, pirmo reizi panākot +20 par labu Nikolajevai. Pēdējā piecminūte izvērtās par formalitāšu kārtošanu, bet punktu spēlei ar precīzu trejaci pielika Peiners - 85:68 (19:16, 23:23, 26:15, 17:14).

Latviešu aizsargs Žanis Peiners spēli sāka mājinieku pamatsastāvā un, darbojoties saspēles vadītāja pozīcijā, laukumā pavadīja 31 minūti un guva 21 punktu (2p. - 4/6, 3p. - 4/5, 1p. - 1/2), kļūstot par savas komandas rezultatīvāko spēlētāju. Mača gaitā Žanis izcēlās ar diviem bumbas triecieniem grozā no augšas, turklāt bija acīmredzams, ka neviens no ''Mavpi'' aizsargiem nevar tikt līdzi latvietim spēlē viens pret vienu. Latvijas vīriešu izlases kandidāts spēli noslēdza ar trim bloķētiem metieniem (labākais rādītājs spēlē), četrām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm un četrām kļūdām. Bijušajam LU līderim mača labākais +/- (+27) un efektivitātes (22) koeficients.

Arī Mareks Jurevičus maču sāka ''Mykolaiv'' sākumsastāvā un 33 spēlēto minūšu laikā pamanījās gūt 12 punktus (2p. - 3/9, 3p. - 2/5, 1p. - 0/4), izcīnīt piecas atlēkušās bumbas un trīsreiz rezultatīvi asistēt partneriem. Liepājnieka kontā arī divas pārtvertas bumbas, divi bloķēti metieni, viena kļūda un trīs personīgās piezīmes. Spēli Jurevičus noslēdza ar desmit efektivitātes koeficienta punktiem un pozitīvu +/- koeficientu (+18).

Ar bilanci 12-12 Nikolajeva Ukrainas Superlīgas kopvērtējumā ieņem astoto vietu, taču uz vietu labāko astotniekā joprojām pretendē trīs komandas. Līdz regulārā turnīra noslēgumam atlikušas tikai divas kārtas, un Nikolajevas vienībai pēdējie divi mači pirms ''play-off'' sākšanās būs jāaizvada pret Superlīgas pastarīti ''Dnipro-Azot'' un pērnās sezonas čempioni Kijevas ''Budivelnik''. Ar uzvaru vienā spēlē vajadzētu būt pietiekami, lai nodrošinātu vietu izslēgšanas spēļu turnīrā.