01.11.2017. 20:51

Lietuvas čempionāta vicelīderi viesojās Latvijas basketbolam labi pazīstamā vietā – vīriešu valstsvienība septembrī “Sinan Erdem Dome” arēnā izcīnīja augstāko pozīciju (piekto) Eiropas čempionātos kopš neatkarības atjaunošanas. Artūrs Štālbergs trešdien tajā nopelnīja vienu no iespaidīgākajām uzvarām trenera karjerā.

Spēle sākās viesiem neveiksmīgi – devītajā minūtē “Galatasaray” izvirzījās vadībā ar 25:10. Dežuans Sammers un Alekss Renfro iemeta trīs tālmetienus pēc kārtas, kamēr ciemiņu metieni pārsvarā bija neprecīzi. Turpinājumā situācija mainījās, “Lietkabelis” uzvarēja trīs ceturtdaļās pēc kārtas un triumfēja visā spēlē.

Pirms pēdējām astoņām minūtēm “Galatasaray” joprojām bija priekšā – 63:58. Izšķirošo lūzumu panāca trīs vīri – Sims Jasaitis, Žanis Peiners un Gerijs Teltons. Katrs no viņiem iemeta pa tālmetienam un rezultatīvi spēlēja arī tuvāk grozam, 86 sekundes pirms pamatlaika beigām panākot viesiem septiņu punktu pārsvaru – 68:75. “Lauvas” no šī trieciena neatguvās.

Žanis Peiners 37:33 minūtēs guva 16 punktus (2p 3/5, 3p 2/7, 1p 4/5), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izdarīja četras rezultatīvas piespēles, pārķēra četras bumbas, bloķēja vienu metienu, izprovocēja trīs piezīmes un nopelnīja labāko lietderības koeficientu 26.