03.11.2013. 15:45
Svētdien, 3. novembrī, Ukrainā notika lielais latviešu derbijs ar sešu Latvijas basketbolistu un treneru līdzdalību. Kijevas "Budivelnik" pārtrauca divu zaudējumu sēriju, izbraukumā apspēlējot "MBC Mykolaiv" vienību.

Agra Galvanovska un Artūra Štālberga trenētais Nikolajevas klubs svētdien pārpildītu tribīņu priekšā uzņēma valsts čempionus, Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina komandēto Kijevas “Budivelnik” vienību (1-2). Mājinieki piedzīvoja zaudējumu – 65:86 (19:24, 14:19, 13:21, 19:22).

Nikolajevas aizsargs Žanis Peiners pirmajā puslaikā sedza Rikiju Minardu un darbojās veiksmīgāk par pretspēlētāju. Līdz pārtraukumam rēzeknieša rēķinā bija astoņi punkti, viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle un divas piezīmes, kamēr amerikānis atzīmējās ar diviem punktiem, divām bumbām un divām piespēlēm.

Mājinieku cīņasspars ilgu laiku neļāva “Budivelnik” iekrāt lielāku pārsvaru, tomēr kijeviešu labākā metienu precizitāte un labāks ārzemnieku sniegums nekā iepriekšējās spēlēs izšķīra iznākumu Bagatska vīru labā. Trešās ceturtdaļas izskaņā Kijevas klubs panāca astoņpadsmit punktu pārsvaru – 46:64, bet pēdējās desmitminūtes vidū veica nākamo izrāvienu un nodrošināja uzvaru.

Žanis Peiners cīņas galotnē piešāva “Budivelnik” grozu dažādos veidos, 31 minūtē guva 24 punktus (2p 6/9, 3p 1/4, 1p 9/13), izcīnīja vienu bumbu aizsardzībā, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, saņēma divas personiskās piezīmes, divas reize kļūdījās, bloķēja divus metienus un nopelnīja labāko lietderības koeficientu komandā 18.

Kijevas saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks 21:45 minūtēs atzīmējās ar deviņiem punktiem (2p 2/4, 3p 1/6, 1p 2/2), trīs bumbām, divām piezīmēm, vienu pārķertu bumbu un lietderības koeficientu 6. Darjušs Lavrinovičs 17 minūtēs sameta 19 punktus, turklāt iemeta astoņus no vienpadsmit brīvmetieniem.

Ceturtdien notika Ukrainas kausa izcīņas 1/8 fināla grupu izloze. Četras komandas, kuras startē Eirokausos un VTB līgā (Kijevas “Budivelnik”, Južnijas “Himik”, Mariupoles “Azovmash” un “Donetsk”), kausa izcīņas spēlēs iesaistīsies no ceturtdaļfināla. Pārējie astoņi klubi tika ielozēti divās grupās.

A grupa: Zaporižjes “Ferro ZNTU”, Čerkasu “Mavpi”, Dņipropetrovskas “Dņipro”, “Odesa”.B grupa: Ivanofrankivskas “Goverla”, Ļvivas “Politehnika-Gaļičina”, Dņiprodzeržinskas “Dņipro AZOT”, MBC Mykolaiv.

Komandas, sākot no 6. novembra, izspēlēs divu apļu turnīru, sacenšoties mājās un izbraukumā. Ceturtdaļfināliem kvalificēsies divas labākās vienības no katras grupas. Turpinājumā notiks ceturtdaļfināla pāru izloze, bet izslēgšanas spēļu uzvarētāji iekļūs “Četru Finālā”.

Izmantotie resursi:Суперліга. Асоціація баскетбольних клубів...