26.10.2017. 07:15
Latvijas izlases basketbolists Žanis Peiners trešdien izcēlās ar 15 punktiem un deviņiem izprovocētiem pārkāpumiem, tomēr viņa pārstāvētā Lietuvas komanda Panevēžas «Lietkabelis», ko trenē Artūrs Štālbergs, ULEB Eirokausa spēlē ar rezultātu 75:82 (15:20, 21:11, 19:24, 20:27) mājās piekāpās Itālijas vienībai Redžio di Emīlijas «Grissin Bon».

Vēl pēc trešās ceturtdaļas rezultāts bija neizšķirts, tomēr pēdējās desmit minūtes pārliecinošāk aizvadīja Itālijas komanda.

Peiners nospēlēja 36 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā trāpīja piecus no astoņiem izpildītajiem divpunktu raidījumiem un vienu no trijiem tālmetieniem, kā arī abus soda metienus.

Viņa rēķinā bija arī piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un deviņi izprovocēti pārkāpumi, kas ar 24 efektivitātes koeficienta punktiem ļāva kļūt par komandas vērtīgāko spēlētāju.

Tikmēr uzvarētājiem ar 22 punktiem un desmit izprovocētiem pārkāpumiem izcēlās Amedeo Della Valle.

Eirokausa sezonu «Lietkabelis» sāka ar uzvaru pār Izraēlas vienību Jeruzalemes «Hapoel Bank Yahav», tomēr pirms nedēļas smagi piekāpās Vācijas vienībai Minhenes «Bayern».

Pašlaik «Lietkabelis» ieņem ceturto vietu B apakšgrupā, kur pēc trim kārtām bez zaudējumiem ir «Bayern» un Podgoricas «Budučnost VOLI» no Melnkalnes.

Zaudējumus trešdien ULEB Eirokausa trešās kārtas spēles piedzīvoja arī latviešu basketbolistu Mārtiņa Meiera, Ojāra Siliņa un Anžeja Pasečņika pārstāvētās vienības.

Ar astoņiem punktiem izcēlās Pasečņiks, tomēr Spānijas vienība Grankanārijas «Herbalife» viesos ar 87:97 (26:23, 18:20, 21:25, 22:29) piekāpās Ulmas «ratiopharm» no Vācijas.

Pasečņiks laukumā bija 20 minūtes un 53 sekundes, trāpot divus no četriem divpunktu raidījumiem un četrus no sešiem soda metieniem. Tāpat viņš savāca piecas atlēkušās bumbas, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja trīs pārkāpumus, kas deva astoņus efektivitātes koeficienta punktus.

Tikmēr Siliņš iemeta sešus punktus, bet viņa pārstāvētā Itālijas vicečempione Trento «Dolomiti Energia» ar 88:91 (26:17, 26:22, 19:23, 17:29) savā laukumā ļoti saspringtā duelī piekāpās Bursas «Tofas» komandai no Turcijas.

Latvietis nospēlēja 13 minūtes un un 47 sekundes, iemetot vienu no diviem divpunktu raidījumiem, vienu no diviem tālmetieniem un arī vienīgo soda metienu. Tāpat Siliņam bija trīs piezīmes, kas deva četras efektivitātes punktus.

Šīs abu latviešu komandas spēlē D apakšgrupā, kur ar vienu panākumu trijos mačos ir kopvērtējuma lejasgalā.

Savukārt kārtējo reizi minimāli laukumā bija Mārtiņš Meiers, kura pārstāvētā Krievijas vienība Kazaņas «Unics» izbraukumā ar 69:78 (24:20, 16:17, 15:11, 14:30) piekāpās Stambulas «Dariššfaka» vienībai.

Meiers nospēlēja divas minūtes un 45 sekundes, statistikā atzīmējoties ar vienu piezīmi, kas līdz ar to deva -1 efektivitātes punktu.

«Unics» komanda sezonu bija iesākusi ar divām uzvarām, bet tagad ciesta pirmā neveiksme, kas dod trešo vietu A apakšgrupā aiz «Dariššfaka» un Turīnas «Fiat» no Itālijas.

ULEB Eirokausā pirmajā posmā 24 komandas sadalītas četrās apakšgrupās. Otro posmu sasniegs katras grupas četras labākās vienības.