18.12.2015. 22:06
Par pēdējo ULEB Eirolīgas Top16 turnīra dalībnieci piektdienas vakarā kļuva Belgradas "Crvena Zvezda", kas izšķirošajā 10. kārtas spēlē ar rezultātu 85:76 savā laukumā apspēlēja Minhenes "Bayern", izcīnot ceturto vietu A grupā.

Notikumi A grupā turnīra gaitā risinājās aizraujoši - čempione Madrides "Real" pēc septiņām spēlēm bija izcīnījusi tikai divas uzvaras un nebija tālu no priekšlaicīgas izkrišanas. Tomēr trīs panākumu pēc kārtas, noslēdzot grupu turnīru, ļāva ne vien nodrošināt spēlēšanu labāko sešpadsmitniekā, bet pat finišēt trešajā vietā grupā.

Šodien atlika noskaidrot pēdējo Top16 dalībnieci un ceļazīmi savā starpā izspēlēja Belgradas "Crvena Zvezda" un Minhenes "Bayern". Pirmajā abu komandu tikšanās reizē Minhenē "Zvezda" uzvarēja pārliecinoši (90:79), bet šovakar cīņa ritēja kā pa viļņiem. "Crvena Zvezda" pirmajā ceturtdaļā sameta 31 punktu, otrajā vien 13... Pēc puslaika mājiniekiem pluss četri (44:40).

Divarpus minūtes pēc trešā ceturkšņa sākuma Djedovičs ar 2+1 gājienu panāca neizšķirtu (46:46), bet brīdi vēlāk Alekss Renfro jau izvirzīja vadībā minheniešus. Pēdējās trīs ar pusi ceturtdaļas minūtēs "Bayern" veica vēl vienu izrāvienu (12:4), kas ļāva doties pārtraukumā pie pluss deviņi (65:56). Mājinieki nebija gatavi izmest balto dvieli, gluži pretēji - sekoja prettrieciens (12:4) un sešas ar pusi minūtes pirms beigām Belgradas komandai vairs tikai punkta deficīts (68:69).

Kvinsijs Millers vēlāk pirmo reizi kopš trešās ceturtdaļas sākuma atguva vadību mājiniekiem, uz ko Dīons Tompsons atbildēja ar bloķētu metienu un diviem punktiem, bet Renfro piecas minūtes pirms beigām atkal panāca trīs punktu pārsvaru vāciešiem (73:70). Sekoja kārtējais mājinieku mini izrāviens ar sešiem punktiem pēc kārtas. Sākoties pēdējai minūtei, Millers ar tālmetienu panāca jau 81:74, un "Bayern" atbildi vairs nerada. Līdz ar to Belgradas komanda izcīnīja uzvaru ar 85:76, nodrošinot vietu Top16 turnīrā.

"Crvena Zvezda" rindās rezultatīvākais bija Kvinsijs Millers, kuram 21 punkts un desmit atlēkušās bumbas, 17 punktus un deviņas bumbas pievienoja vāciešu centrs Maiks Cirbess, bet jaunais serbu talants Marko Guduričs izcēlās ar 16 punktiem. Stefanam Jovičam deviņi punkti un 13 rezultatīvas piespēles. "Bayern" rindās 19 punkti un sešas bumbas Duško Savanovičam, bet 17 punkti Dīonam Tompsonam.