27.09.2015. 18:01
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 26.un 27.septembrī, Francijā norisinājās gada nozīmīgākās motokrosa sacensības – Nāciju čempionāts –, kurā Latvijas izlasi pārstāvēja Matīss Karro, Pauls Jonass un Dāvis Ivanovs. Diemžēl šis nebija Latvijas veiksmīgākais gads, pēc vairākām neveiksmēm izcīnot vien 19.vietu.

Latvijas izlasi neveiksmes sāka piemeklēt jau sestdien, kad sportisti aizvadīja kvalifikācijas braucienus par iespēju iekļūt A finālā, kurā nonāk 19 labākās valstis. Pirmais trasē devās Dāvis Ivanovs, pārstāvot MXGP klasi , un finišēja 17.pozcīijā. Nākamais trasē devās Pauls Jonass un MX2 klase – sportists braucienu iesāka lieliski un atradās labāko trijniekā, līdz tika piedzīvotas vairākas neveiksmes un kritieni – rezultāta izstāšanās. Par iespēju iekļūt A finālā atlika cīnīties Matīsam Karro MX Open klasē. Lai gan Karro uzliktā nasta bija liela, sportistam izdevās finišēt 12.vietā – līdz ar to, izlienot caur adatas aci, Latvija iekļuva finālā, ieņemot 19.pozīciju. Atlikušās komandas startēja B finālā, kurā Japāna izcīnīja izdevību iekļūt A finālā.

Svētdienas pirmajā finālbraucienā, kad trasē bija jādodas MXGP un MX2 klasēm, pie starta barjeras bija redzams vien Dāvis Ivanovs. Pēc neoficiālas informācijas tika atklāts, ka Jonass jau no rīta neesot juties labi un pēc kritiena rīta treniņā tika pieņemts lēmums nestartēt. Līdz ar to cīņā par titulu devās tikai Karro un Ivanovs. Pirmajā braucienā Ivanovam 20.vieta, otrajā braucienā 26.vieta. Tikmēr neveiksme piemeklēja arī Matīsu, kurš pirmajā braucienā izstājās, bet otrajā izcīnīja augsto 13.vietu . Izcīnīto punktu summa šogad Latviju ierindo vien 19.vietā.

2015.gada Nāciju čempionu titulu jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja mājinieki – Francijas komanda. Otro vietu ieņēma ASV, bet trešo Beļģija. Atgādinām, ka pērn šīs nozīmīgās sacensības norisinājās Latvijā, kur mūsu izlase izcīnīja 12.vietu.Sakām lielu paldies Latvijas sportistiem par cīņassparu.