23.07.2015. 16:12
Jau šajā nedēļās nogalē 25. un 26.jūlijā Viļakas «Baltā Brieža» trasē ieradīsies daudzi spēcīgi pašmāju, kaimiņvalstu, Eiropas un pat pasaules līmeņa motosportisti. Zināms, ka sacensībās startēs Eiropas čempionāta līderis kvadraciklu klasē - Edgars Meņģelis - un Pasaules čempionāta līderis blakusvāģu klasē – Kaspars Stupelis, kurš pēdējo reizi Latvijas čempionātā cīnījies tālajā 2012.gadā, TVNET pavēstīja Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) preses sekretāre Kristīne Ābelniece.

Pēdējo reizi Kasparu Stupeli Latvijas čempionātā kā dalībnieku redzējām 2012.gadā Dobelē, startējot kopā ar Māri Rupeiku. Nu jau pagājuši trīs gadi un sportists ar prieku atgriezīsies mājās, lai iemēģinātu spēkus starp saviem līdzjutējiem. Šobrīd Stupeļa ekipāža atrodas Pasaules blakusvāģu čempionāta līderu pozīcijā, taču iepriekšējā posmā aizvadītajā nedēļas nogalē sportisti pārsteidzošā kārtā uz pjedestāla nekāpa.

«Šajā trasē bija grūtāk apdzīt nekā citās trasēs, starti padevās ne pārāk labi un abos braucienos līdz beigām radās arī tehniskas ķibelītes, kas neļāva skriet kopā ar pirmajiem - bija jāsamazina temps, lai varētu savākt vismaz pietiekoši daudz punktus un nobraukt līdz galam. Taču no otras puses - gan cilvēki, gan mēs paši esam pārāk pieraduši - reizēm jāiegrūž seja atpakaļ dubļos, lai saprastu, kā ir būt tur augšgalā un turpinātu tiekties uz priekšu,» stāsta Stupelis.

Svētdien Kasparu kopā ar komandas biedru, pilotu Etjēnu Baksu (Etienne Bax) redzēsim Viļakas «Baltā Brieža» trasē, kurā ekipāža sacentīsies ar Latvijas un Baltijas sportistiem: «Mājās vienmēr ir forši. Pasaules čempionātā vienmēr ir daudz lielāks uztraukums, šeit atmosfēra ir labāka, ir mazāks spiediens – braucieni nav tik grūti un gari – ir vienkāršāk un patīkamāk. Es piekritu braukt uz šo posmu, jo gribēju vienu reizi «uzbraukt» mājās bez tā pasaules čempionāta stresa.»

Sportists ar blakusvāģi vēl nav iemēģinājis Viļakas trasi, bet apbraucis to ar kvadraciklu un atzīst, ka tā ir ļoti piemērota «blaķenēm» – «Viena no labākajām Latvijas trasēm, kas neatpaliek no labākajām trasēm arī pasaulē. Cepuri nost!»

Kasparu Stupeli Latvijā, tiesa, ne līdzās vietējiem sportistiem, bet gan Pasaules čempionāta posmā, redzēsim arī 8.un 9.augustā Ķegumā. Šobrīd Stupelis vēl domā par sportista karjeru nākamajā gadā, tādēļ priecāsies par ikvienu, kas ieradīsies atbalstīt viņa ekipāžu.Latvijas sporta klubu apvienība Tīraine, Pakalniņu 4, Mārupes n., LV-2167
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties