03.01.2017. 20:36

Latvijas izlase nesekmīgi sākusi PK2018 kvalifikācijas ciklu, pēc samocītas uzvaras Andorā (1:0) zaudējot gan Fēru salām (0:2), gan Ungārijai (0:2), gan Portugālei (1:4). Mūsu B grupā palikusi tikai viena valstsvienība, ar kuru pagaidām nav spēlēts - Šveices izlase. Ar Alpu zemes pārstāvjiem pirmā tikšanās notiks 25. martā Ženēvā. LFF līdzjutējiem jau pirms laba laiciņa izziņojusi pieteikšanos biļetēm.

Savukārt šodien LFF publicēja 2017. gada futbola notikumu kalendāru un nevarēja nepamanīt, ka 28. martā, trīs dienas pēc spēles Ženēvā, lielajai izlasei paredzēts arī pārbaudes mačs.

Sportacentrs.com sazinājās ar Latvijas izlases ģenerālmenedžeri Robertu Mežecki. Viņš atklāja, ka pārbaudes spēle patiešām, visticamāk, varētu notikt, taču galīgā vienošanās vēl nav panākta, tāpēc potenciālais pretinieks pagaidām netiek nosaukts. Ja viss noritēs gludi, oficiāls apstiprinājums par spēles norisi varētu tikt iegūts jau tuvākajā laikā, varbūt pat nedēļas ietvaros.

R.Mežeckis vēl piebilda, ka Eiropu pārstāvošā valstsvienība, ar kuru šobrīd notiek pārrunas, ir aptuveni Latvijas izlases līmeņa pretiniece. Tāpat ģenerālmenedžeris minēja, ka mačs notiks izbraukumā (pretinieka laukumā, nevis neitrālā norises vietā, piemēram, turpat Šveicē), ņemot vērā to, ka Latvijā laika apstākļi varētu būt neapmierinoši. R.Mežeckis uzsvēra, ka jau no paša sākuma bija doma martā aizvadīt divas spēles, pilnvērtīgi izmantojot izlašu logu.

Jāmin, ka ļoti līdzīga formula tika pielietota 2015. gadā, kad pēc "Euro 2016" kvalifikācijas cikla 28. marta spēles Čehijā (1:1) Mariana Pahara komanda trīs dienas vēlāk, 31. martā, nospēlēja pārbaudes maču Ukrainā (1:1). Skaidrs, ka augstākā prioritāte gan toreiz, gan arī tagad ir kvalifikācijas spēlei. Ukrainā pamatsastāvā izgāja pieci spēlētāji (Kaspars Gorkšs, Igors Tarasovs, Oļegs Laizāns, Deniss Rakels un Valērijs Šabala), kuri bija starta vienpadsmitniekā arī Prāgā, un diezgan droši var prognozēt, ka arī šoreiz pēc spēles Šveicē sekos liela rotācija, un iespēja tiks dota arī tuvākajiem rezervistiem - protams, no izsaukto 23 kandidātu pulka.

Izmantotie resursi:Sākums - Latvijas Futbola federācija2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties