07.10.2016. 13:45

Pēc dopinga pēdu konstatēšanas Kanādas antidopinga vadība pieprasīja diskvalifikāciju uz četriem gadiem, taču sportists tiesā tika attaisnots. 5. augustā Bārbers liecināja, ka pirms dopinga testa pavadīja nakti ar gadījuma rakstura paziņu, jo pirms "Canadian Olympic Trials" vēlējās seksuālu piedzīvojumu, kas mazinātu stresu.

Kanādas sporta tiesa atzina, ka sportists nezināja un nevarēja zināt, ka attiecīgā sieviete vairākas stundas pirms tikšanās un arī viesnīcas vannasistabā īsi pirms Bārbera ierašanās šņauca kokaīnu. Pirms skūpstīšanās bija apmēram piecu minūšu saruna, seksuāla rakstura kontakts ilga 30 minūtes.

Pēc tikšanās ar gadījuma rakstura paziņu Bārbers nākamajā dienā izcīnīja pārliecinošu uzvaru kārtslēkšanas sektorā, taču pēc divām nedēļām uzzināja, ka dopinga tests ir pozitīvs. Konstatētā kokaīna daudzums organismā gan bija tik mazs, ka apzinātas lietošanas iespēja tika izslēgta. Tiesa kārtslēcējam deva zaļo gaismu, jo ņēma vērā, ka, skūpstot sievieti, atlēts nejauši norija aizliegto vielu. 2016. gada Kanādas čempiona tituls gan tika anulēts.

Pērnā gada pasaules čempions Rio olimpiādē nostartēja salīdzinoši neveiksmīgi un ierindojās 10. vietā. Šis sniegums skaidrojams ar sportista pārdzīvojumiem saistībā ar kokaīnu lietu. "Pirms nonākšanas olimpiskajās spēlēs man bija diezgan smags pārbaudījums," atzīst 22 gadus vecais atlēts.

Izmantotie resursi:thestar.comČigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties