29.06.2016. 08:49

, LSM.LV - Sports

Divām valstsvienībām atrašanas starp pēdējām astoņām čempionāta komandām pavisam noteikti ir pārsteigums. To, ka Velsa un Islande spēlēs ceturtdaļfinālā, pirms turnīra prognozēja tikai kvēlākie abu komandu fani, jo arī paši komandu pārstāvji ir atzinuši – ko tādu negaidījām un tas mums ir milzīgs panākums. Vispirms jau tas sakāms par Islandi, kura pirmdien vakarā ar 2:1 uzvarēja Angliju. Tas pagaidām varētu būt otrs lielākais pārsteigums Eiropas čempionātu vēsturē pēc 1992.gada, kad Dānija, finālturnīrā iekļūstot tikai dēļ Dienvidslāvijas diskvalifikācijas dēļ, kļuva par čempioni.

Islandes komandas treneris Heimirs Halgrimsons pēc spēles ar Angliju paziņoja, ka tas vairs nav tikai futbols. Halgrimsons nešaubās, ka Islandei tik nozīmīgos notikumus futbolisti atcerēsies līdz mūža beigām. Ceturtdaļfinālā Islande svētdien Parīzē spēlēs pret mājiniekiem francūžiem.

Ceturtdaļfināls ir liels notikums arī Velsai. Jau pats Eiropas čempionāts tāds ir – kopš 1958. gada Pasaules kausa izcīņas, šī ir tikai otrā reize, kad velsieši kvalificējušies kādam lielajam turnīram. Viņu pretinieki sestdien būs beļģi, kuri šobrīd tiek uzskatīti par vieniem no reālākajiem kandidātiem uz uzvaru visā čempionātā – astotdaļfinālā "Sarkanie velni" ar 4:0 sagrāva ungārus.

Latvijas U-20 basketbola izlases treneris Arnis Vecvagars pastāstīja, ka ir redzējis gandrīz visas Francijā notiekošās spēles un par Velsas veiksmes atslēgu viņš nosauca tās līderi Garetu Beilu.

Savukārt vēl viena Madrides "Real" zvaigzne Portugāles izlases līderis Krištianu Ronaldu šajā čempionātā pārsvarā izcēlies negatīvā ziņā – pēc neizšķirta ar Islandi izteicās, ka ziemeļniekiem esot vāja mentalitāte un nekur tālu ar tādu spēli viņi netikšot. Astotdaļfinālā portugāļi iekļuva neuzvarot nevienu spēli – apakšgrupā viņiem trīs neizšķirti.

Arī futbola komentētājs un eksperts Ilvars Koscinkēvičs Portugāles un Polijas duetā naudu liktu uz pēdējiem. Viņaprāt, Polijas izlase ir sabalansētāka komanda, turpretim portugāļiem ļoti daudz kas ir atkarīgs no izlases līdera Krištianu Ronaldu veiksmēm vai neveiksmēm.

Savukārt Itāļiem pretī nāks pasaules čempioni – Vācu mašīna – viena no trim komandām, kura šajā čempionātā vēl nav zaudējusi. Tomēr itāļu uzvara pret Spāniju pierādīja, ka viss ir iespējams.

Tātad – ceturtdaļfināli sāksies jau rītvakar, bet svētdien turnīrā būs palikušas tikai 4 komandas.