15.06.2016. 08:43
Pēc Brazīlijas izlases izgāšanās «Copa America» turnīrā, kur tā netika izslēgšanas spēlēs, otrdien savu amatu zaudēja valstsvienības galvenais treneris Dunga.

Kādreiz izcilais futbolists Dunga, darbu zaudējis pēc tikšanās ar Brazīlijas Futbola konfederācijas vadību. No amatiem atbrīvots ne tikai galvenais treneris, bet arī viņa palīgi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka svētdien Brazīlijas izlase ASV notiekošā «Copa America» turnīra noslēdzošajā apakšgrupas cīņā ar 0:1 zaudēja Peru valstsvienībai. Brazīļi vārtus zaudēja 75.minūtē, kad precīzs strīdīgā epizodē bija Rauls Ruidiass. Pēc notikušā brazīlieši apelēja pie spēles tiesnešiem, jo uzskatīja, ka vārti gūti ar roku. To, ka peruānis patiešām nospēlējis ar roku, varēja redzēt arī videoatkārtojumā, tomēr tiesnesis vārtu guvumu ieskaitīja.

Saistītie raksti

«Spēlētāji un es - mēs nevaram izmainīt to, ko redzēja visi,» pēc dueļa pauda Dunga. «Fani, kuri skatījās spēli, redzēja, ka Brazīlija no sacensībām neizkrita futbola dēļ.»

Ja spēle būtu noslēgusies neizšķirti, tad brazīļi tiktu tālāk.

Pirms tam grupas pirmajā kārtā Brazīlija cīnījās 0:0 ar Ekvadoru, tomēr šajā mačā Ekvadorai nepareizi netika ieskaitīts vārtu guvums, jo toreiz tiesneši uzskatīja, ka mirkli pirms precīzā sitiena bumba atstājusi laukumu. Savukārt pēc tam brazīļi ar 7:1 sagrāva Haiti, taču zaudējums pret Peru pārvilka svītru viņu izredzēm iekļūt «Copa America» ceturtdaļfinālā, jo apakšgrupu turnīra noslēgumā Peru guva septiņus punktus, Ekvadora tika pie pieciem, bet Brazīlija - četriem. Savukārt Haiti samierinājās ar trim zaudējumiem.

Dungam šī bija otrā reize pie izlases stūres. Pirmo reizi viņš izlasi vadīja no 2006. līdz 2010.gadam, kopā ar to uzvarot 2007.gada «Copa America» turnīrā un 2009.gada Konfederāciju kausa izcīņā. Tomēr pēc tam, kad 2010.gada Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā brazīlieši piekāpās Nīderlandei, trenerim darbs tika uzteikts.

Savukārt otro reizi viņš amatā tika apstiprināts 2014.gada jūlija beigās, neilgi pēc Brazīlijā notikušā Pasaules kausa finālturnīra, kurā mājinieki pusfinālā cieta šokējošu zaudējumu 1:7 pret nākamajiem pasaules čempioniem vāciešiem.

Kā futbolists Dunga savas valsts izlasē aizvadīja 91 spēli, 1994.gadā kļūstot par pasaules čempionu. Savukārt kā treneris viņš vadījis arī Brazīlijas olimpisko izlasi un Portualegri klubu «Internacional».