27.10.2016. 18:06

Pirmajā mačā Dāvim Bertānam īsto NBA garšu laukumā vēl neizdevās izjust – nevis tāpēc, ka viņa laukumā pavadītais laiks bija ļoti mazs (mazāk par četrām minūtēm), bet gan tāpēc, ka šis basketbols vairs nebija konkurences pilns. Gan „Spurs”, gan „Warriors”, gan visi skatītāji pēdējās četrās minūtēs jau zināja mača uzvarētāju, bet rezultāta starpībai šādās situācijās vairs nav praktiski nekādas nozīmes un nebija arī šoreiz.

Tas gan ne mirkli nemazina Bertāna debijas nozīmību – viņš kļuva par ceturto latvieti NBA vēsturē, kurš piedalījies oficiālā līgas mačā. Turklāt Bertāns savas iespējas izmantoja teju nevainojami, trāpot sarežģītu pustālo metienu pēc pretinieka apspēlēšanas ar driblu un pēc tam nevilcinājās uzbrukuma sākumā iemest pilnīgi brīvu tālmetienu. Kopā pieci punkti un 100% precizitāte metienos, ar ko kurš katrs debitants nevar lepoties vis. Arī aizsardzībā Bertāns savu darbu paveica, bet šeit gan jāņem vērā, ka viņam un „Spurs” tobrīd bija jāspēlē pret morāli sagrautiem „Warriors” rezervistiem.

Pret „Warriors” Dāvja Bertāna pārstāvētā komanda daudz spēlēja ar salīdzinoši īsu sastāvu. Pat Pau Gazols nospēlēja tikai 18 minūtes, rezerves spēka uzbrucējs Deivids Lī 11 minūtes, bet rezerves centrs Diveins Dedmons 17. Pret „Kings”, kuras galvenais ierocis ir Demarkuss Kazinss groza apakšā un kurai netrūkst garu un izteiktu spēka uzbrucēju, taktika varētu būt citāda, un arī Bertāns varētu saņemt iespēju. Pirmās spēles rotācijā Bertāns „Spurs” hierarhijā bija aiz Lī un Kaila Andersona, taču pret „Kings” Bertāns varēs piedāvāt sava sedzēja izvilkšanu uz perimetra, kas pret universālajiem „Warriors” uzbrucējiem lielu taktisko lietderību nebūtu sniedzis.

„Spurs” rindās spēlē Ouklendā sevi ierasti lieliski pierādīja Kavai Lenards un Lamarkuss Oldridžs, bet par lielāko pārsteigumu jāatzīst aizsarga Džonatana Simonsa sniegums. Simonsam pret „Warriors” viss gāja kā no rokas, un izmantot šādas iespējas treneris Popovičs nav jāmāca. Rezervists Simonss tika noturēts laukumā 28 minūtes un sameta 20 punktus, ieskaitot trīs precīzus tālmetienus un iespaidīgu danku spēles beigās.

Arī „Kings” sezonu uzsāka ar uzvaru, ar 113:94 viesos pieveicot „Suns”. Kazinss sameta 24 punktus, bet Rūdijs Gejs pievienoja 22. Sakramento komandai sezonas pirmās astoņas spēles diskvalifikācijas dēļ nedrīkst palīdzēt saspēles vadītājs Darens Kolisons. Ceturtā numura pozīcijā var spēlēt gan Kazinss, gan veterāns Mets Bārnss, gan otrgadnieks Villijs Kolijs-Steins, gan tālmetienus labi pieprotošais Entonijs Tolivers, arī Izraēlas uzbrucējs Omri Kaspi.

„Kings” komandai šī būs pirmā oficiālā mājas spēle jaunuzceltajā arēnā „Golden 1 Center”. 17,7 tūkstošu skatītāju ietilpīgā halle izmaksāja vairāk nekā pusmiljardu ASV dolāru, un Sakramento cer, ka jaunajā arēnā klubs beidzot spēs izrāpties no neveiksmju joslas. „Kings” nav ieguvusi pozitīvu sezonas bilanci savā laukumā kopš 2008. gada, bet izslēgšanas spēlēs nav spēlējusi jau desmit sezonas pēc kārtas. "Kings" arī tikai šopavasar pārtrauca septiņus gadus ilgo sēriju, kad sezonā nebija izdevies sasniegt 30 uzvaru robežu.

Izmantotie resursi:NBA.com: Promo