03.09.2016. 19:39
Pēc pasaules rallijkrosa čempionāta Francijas posma pirmās dienas no latviešu sportistiem vislabāk klājās Reinim Nitišam, kurš pēc divām kvalifikācijas kārtām ierindojies 11.vietā.

Pirmajā kvalifikācijā Nitišs, kuram šīs ir pēdējās sacīkstes All-Inkl.com Münnich Motorsport komandas sastāvā, izcīnīja trešo vietu, bet Jānis pēc cīņas ar Robinu Larsonu nolauza mašīnas riteni un izstājās. Tikmēr smagu avāriju pirmajā kvalifikācijas braucienā piedzīvoja Baumaņa komandas biedrs Timurs Timerzjanovs, kurš lielā ātrumā ar mašīnas aizmuguri ieskrēja apmalē.

Otrajā kvalifikācijas braucienā Jānis savā iebraucienā finišēja otrajā vietā, bet Reinis savu braucienu uzvarēja. Kā vēlāk ziņoja Reiņa komanda, tad šajā braucienā automašīnai pārplīsa turbīnas spiediena caurule, kas esot maksājis apmēram pussekundi. Kopvērtējumā otrajā kvalifikācijā Jānim piektā vieta, bet Reinim - 15.vieta.

Kopvērtējumā pēc pirmās dienas divām kvalifikācijas kārtām līderis ir zviedrs Matiass Ekstroms, kurš bija ātrākais abās divās kvalifikācijas kārtās. Viņam seko Andreas Bakeruds un Sebastjans Lēbs. Tikmēr Nitišs ieņem 11.vietu, bet Jānis ir 19.vietā.

Eiropas rallija čempionāta ieskaitē divus kvalifikācijas braucienus Super 1600 klasē aizvadīja Artis Baumanis. Diemžēl pirmās kvalifikācijas starts Artim nepadevās, kā rezultātā beigās mūsu sportistam nācās samierināties ar trešo vietu. Otrajā kvalifikācijā Artis savā braucienā finišēja otrajā vietā, taču uzrādītais ātrums nebija labs, tāpēc pēc pirmās dienas mūsu sportists kopvērtējumā ieņem 12.vietu.

Svētdien tiks aizvadīti trešie un ceturtie kvalifikācijas braucieni, pēc kuriem sekos pusfināli un fināli.