03.01.2016. 23:59
Pēc pēdējās Francijas "Top 14" čempionāta 12. kārtas spēles starp Parīzes "Stade Francais" un līdzšinējiem līgas līderiem Tulūzu, kurā parīzieši uzvarēja ar 18:17, turnīrā ir izveidojusies trīsvadība, jo Klermonai, Tulūzai un "Metro 92" ir vienāds punktu skaits.

Francijas regbija čempionāta 12. kārtas noslēgumā savas spēles aizvadīja divas turnīra augšgala komandas – Tulona tikās ar Po regbistiem, bet Tulūzai, kas pēc 11. kārtas bija čempionāta līderi, pretī stājās "Stade Francais" no Parīzes. Tā kā dienu iepriekš pie uzvarām bija tikusi gan Klermona, gan "Metro 92", tad kā Tulonai, tā Tulūzai bija jāmēģina tikt pie uzvarām. Tulonai tas bija nepieciešams, lai neatpaliktu no līderu grupas, bet Tulūzai uzvara bija svarīga, lai atgūtu īslaicīgi zaudētās līderpozīcijas.

Ja vakardien Eiropas regbija līgu centrālajos mačos spēles sižeta līnija paredzēja mazrezultatīvu pirmo mača pusi un pretinieku satriekšanu otrajā spēles daļā, tad šodien komandas pamainīja režisūru un nu spēlēja pēc pieejas – iegūts pārsvars spēles pirmajā daļā un otras komandas izmisīga, taču neveiksmīga atspēlēšanās otrajā daļā. Tieši tā notika arī Tulonas un Po komandu spēlē.

Pirineju pussalas regbisti bija pirmie, kas atklāja rezultātu, jo Kolins Sleids realizēja soda sitienu, taču turpinājumā Tulonas regbisti, pierādot savu pārākumu, guva 21 punktu pēc kārtas. Tiesa, tikko mājnieki bija panākuši 21:3, tā Po regbisti, Konrada Smita personā, atguva vienu piezemējumu un beigu beigās sešas minūtes pirms mača beigām rezultāts bija jau 21:17, taču tas arī bija viss uz ko "Top 14" līgas šīs sezonas jaunpienācēji bija gatavi un Tulona, izcīnot šo panākumu, neatpalika no līderu grupas, jo pēc šīs cīņas komanda ir izcīnījusi 36 punktus, bet līderiem ir pa 38 punktiem.

Pēc šīs spēles savs vārds bija jāsaka Tulūzai, taču viņiem pretinieki bija daudz nopietnāki, proti, aizvadītās sezonas Francijas čempioni "Stade Francais" no Parīzes, kas ir zināmi arī kā "All Pinks". Lai arī čempioni šosezon nepavisam nerāda čempionu sniegumu un turnīra tabulā viņi atradās trešajā vietā no beigām un tieši blakus Po komandai, principiālu maču pieredze ir tas, kas lika cerēt, ka abas komandas spēs noorganizēt skatāmu spēkošanos.

Jāsaka, ka šī spēle attaisnoja uz sevi liktās cerības. Tulūzas komanda spēles sākumā panāca astoņu punktu pārsvaru uz ko mājnieki atbildēja ar trim punktiem un pie rezultāta 8:3 komandas gāja pārtraukumā, taču šo atbildi čempionāta līderi pēc iepriekšējās kārta novienādoja otrajā spēles daļā.

Taču te sākās pats interesantākais, jo "Stade Francais" veica 10 punktu izrāvienu, kura gaitā arī Igo Bonevāls veica piezemējumu un jau "All Pinks" bija vadībā ar 13:11. Vēlāk gan izrādījās, ka būt vadībā viņiem ilgi nenāksies, jo jau pēc sešām minūtēm tulūzieši guva trīs punktus, izvirzoties līderos ar vienu punktu, bet vēl pēc piecām minūtēm palielināja starpību vēl par trim punktiem un sešas minūtes līdz spēles izskaņai bija vadībā ar 13:17.

Tiesa, kā jau čempioniem pienākas, mājnieki rokas nenolaida un Pols Viljamss guva otru piezemējumu "Stade Francais" labā, kas atkal spēles iznākuma svaru kausus nosvēra par labu "All Pinks" un šo pārsvaru viņiem arī izdevās nosargāt.

Līdz ar to, pēc Francijas čempionāta 12. kārtas var teikt, ka Parīzes "Stade Francais", kā jau paši vēlējās, ir iesaistījušies čempionāta labākās komandas noteikšanā, tiesa, galīgi ne tā kā paši vēlējās.

Pašlaik "Top 14" ir izveidojusies trīsvadība, jo "Metro 92", Klermonai un Tulūzai ir pa 38 punktiem, bet nedaudz aiz viņiem seko iepriekšējos sezonu Eiropas spēcīgākā komanda – Tulona, kurai, kā jau minēts, ir 36 punkti.