20.09.2013. 12:04
Šā gada 18. septembrī, Eiropas Vieglatlētikas asociācijas valdei pieņemot pozitīvu lēmumu, pēc 10 gadu pārtraukuma Rīgai tika piešķirtas tiesības 2014. gadā 21. un 22. jūnijā rīkot Eiropas komandu čempionāta 2. līgas sacensības.

Šogad Latvijas izlases komanda piedalījās Eiropas komandu čempionāta 3.līgas sacensībās Slovākijā. Izcīnot 2.vietu komandu vērtējumā, Latvija ieguva tiesības 2014.gadā startēt 2.līgā. Līdz ar to Latvijas Vieglatlētikas savienībai (LVS) radās iespēja pieteikties šo sacensību rīkošanai.

2014.gadā 2.līgas sacensībās Rīgā piedalīsies vairāk kā 400 sportistu no Austrijas, Horvātijas, Dānijas, Serbijas, Slovākijas, Bulgārijas, Šveices un Latvijas.

Čempionāts norisināsies 40 vieglatlētikas disciplīnās, katrā disciplīnā viens pārstāvis no katras valsts. Pirmo divu vietu komandas izcīnīs tiesības nākamajā 2015. gadā startēt Eiropas komandu čempionāta 1. līgā, savukārt pēdējo divu vietu komandas tiks pārceltas uz 3. līgu.

LVS prezidents Guntis Zālītis pauž gandarījumu par uzticēto pienākumu rīkot Eiropas mēroga sacensības Rīgā. „Tas ir liels gods un izaicinājums uzņemt eiropas 7 valstu labākos sportistus un viņu trenerus. Tajā pašā laikā apzināmies, ka tas ir liels darbs un atbildība, lai paveiktu visu nepieciešamo kvalitatīvu vieglatlētikas sacensību sarīkošanai. Ceram, ka esošā pieredze, rīkojot Rīgas Kausu un Prezidenta Balvas izcīņas sacensības, būs pietiekoša, lai sacensības noritētu veiksmīgi, sportisti sasniegtu atzīstamus rezultātus un skatītājiem būtu interesanti vērot atlētu sniegumu!”

Savukārt Latvijas vieglatlētikas izlases galvenais treneris Edvīns Krūms apgalvo, ka sacensību norises vieta “savās mājās” dod priekšrocības Latvijas izlases sportistiem. „Sportistiem un treneriem nebūs jāmēro vairāku stundu (dienu) nogurdinošais ceļš uz sacensību vietu, jo parasti dodamies ar autobusu. Iespēja startēt mājās dod tādu stimulu un enerģiju, ko nevar sajust ārzemēs. Skatītāju atbalstam komandu čempionātā vienmēr ir bijusi liela nozīme. Domāju, ka šajās sacensībās komandu pārstāvēs spēcīgākie Latvijas atlēti. Sportistiem un sacensību organizatoriem priekšā ir svarīgs sagatavošanās posms!”Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties