12.05.2014. 09:11
Pasaules hokeja čempionāta mačā pie uzvaras tika Zviedrijas hokejisti, kas pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 pārspēja Čehiju. Spēles gaitā zviedri nokļuva zaudētājos ar 0:1 un 1:3, tomēr prata izlīdzināt rezultātu un tikt pie panākuma.

, nra.lv, Sports

Jau pašā mača sākumā zviedri uz savas zilās līnijas atstāja nepieskatītu jauno čehu talantu Tomašu Hertlu, kurš savu iespēju izmantoja – 1:0 jau astotajā sekundē (pagaidām ātrākie vārti turnīrā). Čehijai izdevās diezgan iespaidīgs spēles sākums ar ātrajiem vārtiem un vairākuma iespēju drīz pēc tam, tomēr Zviedrija prata pārņemt vadības grožus perioda vidusdaļā.

Zviedri aktīvi sagaidīja čehus jau laukuma vidusdaļā, nereti devās pēc ripas jau pretinieku aizvārtē, un īstenotais presings sarūpēja rezultātu. 12.minūtē Aleksandru Salāku pārspēja Oskars Mollers, bet lauvas tiesu darba paveica cits uzbrucējs Joakims Lindstrēms, kurš noteikumu robežās traucēja Salākam reaģēt uz spēlē notiekošo. Čehu vārtsargs gan bija sašutis par zaudētajiem vārtiem, tomēr tiesneši lēmumu par ripas ieskaitīšanu nemainīja.

Zviedri bija diezgan pārliecinoši arī atlikušo perioda daļu, tomēr pirmās trešdaļas beigas Pēra Mortsa vadītajai komandai bija pagalam neveiksmīgas. Sākumā pēc Romāna Červenkas ielaušanās zviedru aizsardzības zonā noteikumus pret viņu pārkāpumu Linuss Klāsens, bet čehiem pietiekami ar 34 sekundēm, lai izmantotu viena spēlētāja pārsvara – Zviedrijas aizsardzība nogulēja Jirži Hudlera izvirzīšanos labā metiena pozīcijā, un Kalgarī "Flames" uzbrucējs bija nekļūdīgs.

Otro periodu čehi sāka ar ievērojamu pārsvaru laukumā, tomēr līdz vārtu guvumam Vladimira Ružičkas vadītā komanda nespēja nonākt. Čehijai bija arī vairākuma iespēja, kurā čehu hokejisti īstenoja ātru un zviedru aizsardzību caururbjošu saspēli, taču vārti netika gūti. Perioda vidū iniciatīva jau bija zviedriem, kuri arī nespēja izmantot viena spēlētāju pārsvaru, bet nepilnas divas minūtes pēc vairākuma beigām ielaida jau trešos vārtus – Ondreja Nemeca plaukstas metienu no zilās līnijas pielaboja Mareks Zatovičs.

Zviedri turpināja cīnīties un panāca savu. Zviedrijai tika dota vēl viena iespēja vairākumā, un šoreiz skandināvi savus līdzjutējus nepievīla – precīzs metiens no distances padevās Molleram. Trešdaļas beigās gan zviedru aizsardzība plīsa pa visām vīlēm, taču izturēja milzīgo čehu spiedienu gan vairākumā, gan vienādos sastāvos.

Trešo periodu zviedri sāka ar ievērojamu pārsvaru spēlē, tomēr ilgu laiku nespēja uzlauzt čehu aizsardzību. Devītajā minūtē nevajadzīgu noraidījumu aiz zviedru vārtiem izpelnījās Jakubs Petružāleks, un skandināvi prata izmantot savu iespēju – rezultātu izlīdzināja Lindstrēms.

Čehi nekavējoties metās pretuzbrukumā. Jau pēc minūtēm Čehija tika pie iespējas spēlēt vairākumā, un tikai brīnumainā kārtā ripa pēc Jana Kovārža metiena netrāpīja tukšos vārtos. Zviedri pēc tam izturēja vēl vienu mazākumu, kā arī paši tika pie vairākuma, tomēr pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās. Vārti netika gūti arī papildlaikā, lai gan lieliska iespēja bija Mikaelam Baklundam, kurš pa malu aizkļuva līdz Salāka vārtiem, tomēr nespēja savu reidu noslēgt ar ripu čehu vārtos.

Tāpat kā viss mačs, arī pēcspēles metienu sērija nelika vilties. Jau pirmais metiens atsitās pret vārtu stabiņu – Baklunds pārspēja Salāku, tomēr ripa, lēni slidot, trāpīja pa vārtu konstrukciju. Savu pirmo iespēju nerealizēja arī čehi, bet otrajā sērijā abas izlases izcēlās ar skaistiem vārtu guvumiem.

Linuss Klāsens elegantā stilā pārspēja Salāku, pēc māņu kustības ar slidu pavirzot ripu uz nūjas lāpstiņu un izvirzot vadībā zviedrus. Ne mazāk eleganta bija Jakuba Klepiša atbilde – čehu uzbrucējs tika galā ar Nilsonu, iemetot ripu vārtos no nūjas neērtās puses. Trešajā metienu sērijā Joakims Lindstrēms raidīja ripu starp Salāka kājsargiem, savukārt Romāns Červenka netika galā ar savu uzdevumu, un Zviedrija svinēja uzvaru ar 4:3.

Pasaules čempionāts hokejā 2014, 11.maijs

Zviedrija – Čehija 4:3 (2:3, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 0:08 Hertls (Nemecs, Rolineks) 0:1, 11:26 Mollers (Baklunds) 1:1, 19:35 Hudlers (Ševcs, Jans Kovāržs, vair.) 1:2, 31:53 Zatovičs (Nemecs, Hertls) 1:3, 36:02 Mollers (Eriksons, Lindstrēms, vair.) 2:3, 48:40 Lindstrēms (Nigrēns, Mollers, vair.) 3:3, 65:00 Lindstrēms 4:3.

Soda minūtes: 12:10.

Metieni: 25:33.

Vārtsargi: Anderss Nilsons – Aleksandrs Salāks