05.01.2016. 07:58
Krievijas U-20 hokeja izlase Somijā notiekošā pasaules čempionāta principiālā pusfinālā mačā ar 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) uzveica savus vienaudžus no ASV, tādējādi sasniedzot finālu, kur tos sagaida mājinieki somi.

Mača rezultātu spēles desmitajā minūtē atklāja amerikānis Kristians Dvoraks, tomēr otrajā periodā nepilnu trīs minūšu laikā Pāvels Kraskovskis un Jegors Korškovs izvirzīja vadībā Krievijas valstsvienību.

Lai gan divas minūtes pirms finālsvilpes amerikāņu nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr vismaz neizšķirtu panākt viņiem neizdevās, tādējādi finālu sasniedza Krievijas jaunie hokejisti.

Tikmēr otrā pusfinālā Somija ar 2:1 (0:1, 1:1, 0:0) pārspēja Zviedrijas jaunos hokejistus.

Pirmā perioda vidū zviedrus vadībā izvirzīja Rasmusa Asplunda metiens, bet 20 minūtes vēlāk Rope Hincs izlīdzināja mača rezultātu. Pēc divām minūtēm mājinieki jau izvirzījās vadībā, kad precīzs bija Anti Kalapuds.

Fināls un spēlē par bronzas medaļām norisināsies otrdien.

Kā zināms, elites divīziju šogad pameta Latvijas speciālista Aleksandra Beļavska trenētā Baltkrievijas U-20 izlase, kas sērijā līdz divām uzvarām ar 0-2 piekāpās vienaudžiem no Šveices.

Tikmēr Latvijas U-20 hokeja izlase decembrī triumfēja Austrijā notikušajā čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā un garantēja atgriešanos augstākās divīzijas sacensībās.

Latvijas U-20 izlase nebija spējusi iekļūt pasaules čempionāta augstākajā divīzijā divus gadus pēc kārtas, bet pēc gada Kanādā gaidāmajā turnīrā tā spēcīgāko vienību saimē spēlēs sesto reizi vēsturē.