28.06.2015. 09:25
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš šovakar Nīderlandes pilsētā Apeldornā aizvadīs pasaules čempionāta otro cīņu, tiekoties ar mājiniekiem Mihelu van Dorstenu un Stīvenu van de Veldi, kuri pirmajā spēlē trīs setos uzveica Čīles pludmales volejbolistus Estevanu un Marko Grimaltus. Latvijas un Nīderlandes duetu cīņas sākums plkst. 17:00, tiešraide LTV7 kanālā.

Jau vēstīts, ka vakar pirmajā apakšgrupas spēlē Samoilovs un Pļaviņš apspēlēja ar „wild card” sacensības startējošos Krievijas pludmales volejbolistus Dmitriju Barsuku un Jaroslavu Koškarevu. Lai gan cīņa nebija viegla, mūsu komanda ar pretiniekiem tika galā divos setos. Cīņa nebija ar spilgtām epizodēm bagāta, taču Mārtiņš un Aleksandrs punktu gūšanā pie pretinieku serves bija pietiekami pārliecinoši, lai abu setu galotnēs nosvērtu svaru kausus par labu sev.

Mūsējo otrie (šodienas) pretinieki nīderlandieši Mihels van Dorstens un Stīvens van de Velde vakar trīs setos uzveica Čīles pludmales volejbolistus Estevanu un Marko Grimaltus – 2:1 (16:21, 21:19, 15:13). Nīderlandieši tāpat kā krievi pasaules čempionātā startē pateicoties īpašajam ielūgumam - „wild card”. Turnīrā šis mājinieku duets izsēts ar 30.numuru, kamēr latvieši ar sesto. Nīderlandieši šosezon startējuši Pasaules kausa posmos Horvātijā, Norvēģijā un Krievijā, nevienā no turnīriem nespējot pārvarēt kvalifikācijas barjeru, visās trijās sacensībās ierindojoties 41.vietā. 20 gadus jaunajam Van de Veldem pasaules čempionāts savās smiltīs ir pirmais viņa karjerā, kamēr Van Dorstens (28 gadi) ierindojās 37.vietā pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā Polijā. Tajā viņš startēja kopā ar Timu Oudu Elferinku. Van Dorstena labākais sasniegums līdzšinējā karjerā ir 5.vieta aizvadītā gada Pasaules kausa posmā Fužo, kamēr gados jaunākajam pāriniekam 17.vieta Fužo pirms diviem gadiem. Visi augstākminētie fakti par favorītiem gaidāmajā cīņā automātiski padara Mārtiņu un Aleksandru. Šis statuss gan vēl būs jāapliecina laukumā.

Spēles sākums plkst. 17:00 pēc Latvijas laika. Tiešraide LTV7 kanālā.

48 komandas sākotnēji ir sadalītas 12 apakšgrupās, kuru ietvaros aizvada viena apļa turnīrus – katra ar katru. Turnīru pēc apakšgrupu sacensībām turpina visu grupu divas spēcīgākās, kā arī astoņas labākās trešo vietu ieguvušās komandas. Grupu uzvarētājiem nav jāpiedalās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, bet sāk šo turnīra fāzi ar otro kārtu. Kā vīri tā dāmas pasaules čempionātā dalīs viena miljona ASV dolāru lielo naudas balvu. Pasaules čempioni saņems 72 000 ASV dolāru, bet sudraba un bronzas medaļnieki attiecīgi par 18 un 30 tūkstošiem mazāk. Tāpat čempioniem papildu bonuss – katrs no čempionu duetiem garantēs savai valstij vienu ceļazīmi uz Riodeženeiro olimpiskajām spēlēm.

Datums Laiks Pretinieki Rezultāts
27. jūnijs 14:00 Jaroslavs Koškarevs / Dmitrijs Barsuks (Krievija) 2-0
28. jūnijs 17:00 Mihels Van Dorstens / Stīvens Van de Velde (Nīderlande)
30. jūnijs 18:00 Estevans Grimalts / Marko Grimalts (Čīle)LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties