11.05.2014. 14:36

Mača 2.trešdaļā rezultāts ir 2:1 Vācijas labā. Vārtus Latvijai guvis Georgijs Pujacs, bet Vācijai izcēlušies Marcels Nēbelss un Franks Mauers.

Pirmajās minūtēs labākā iespēja atklāt rezultātu bija Ronaldam Ķēniņam, kurš no aizsega meta tieši virsū Vācijas vārtsargam Filipam Grūbaueram. Drīz vien jau pirmais vairākums Vācijai, bet mazākumā fantastiska iespēja Andrim Džeriņam, kurš tomēr zaudēja duelī ar vārtsargu. Vairākumā pirmās iespējas arī vāciešiem, taču precīzi spēlēja Gudļevskis. Perioda otrajā pusē spēle ritēja visai līdzīgi, bet kādā no pretuzbrukumiem Marcels Nēbelss tomēr prata pārspēt Gudļevski - 0:1. Jau kādā no nākamajiem uzbrukumiem Latvija teju izlīdzināja rezultātu, bet situāciju pēc Pujaca metiena glāba pretinieku aizsargs. Trīs minūtes pirms perioda beigām latviešu ofensīva deva vēlamo rezultātu, pretiniekiem nopelnot noraidījumu pret Girgensonu. Vairākums izdevās ļoti labs un pēc ilgstoša uzbrukuma kopīgiem spēkiem ripu izdevās dabūt pāri vārtu līnijai. Vārtu guvums ieskaitīts Georgijam Pujacam, no kura slidas ripa ielēca vārtos. Tādējādi pirmo trešdaļu arī otrajā spēlē Latvija noslēdza ar kaujiniecisku neizšķirtu.

Otro periodu pēc Daugaviņa noraidījuma Latvija sāka mazākumā - vācieši nekavējoties metās uz priekšu, pēc vairāku metienu sērijas Frankam Maueram tomēr izrēķinoties ar Gudļevski. Kopš trešdaļas sākuma bija pagājusi tikai pusminūte. Latvija centās ātri atgūt zaudēto, bet brīdi vēlāk Kaspars vēlreiz devās uz noraidīto soliņa.

Treneri jau iepriekš atklāja, ka šajā spēlē vārtus sargās Kristers Gudļevskis, dodot atpūtu maču pret Somiju lieliski aizvadījušajam Edgaram Masaļskim (20 atvairīti metieni no 22). Savainojuma dēļ (aizdomas par smadzeņu satricinājumu nav apstiprinājušās) laukumā nedosies Juris Štāls, kuru somu veterāns Jere Karalahti rupji iegrūda apmalē. Pēc mača Štālam uzliktas dažas šuves. Spēlei netiks pieteikts arī jaunais aizsargs Jānis Jaks, tādējādi mačam ar Vāciju ģērbsies uzbrucēji Koba Jass un Armands Bērziņš, kurš ieņēms Štāla vietu. Jass tiks pieteikts kā 13. uzbrucējs.

Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 11.maijs. Minska, Minsk Arena.Vācija – Latvija 2:1 (1:1; 1:0; 0:0)

Vārti: 12:15 Nēbelss (Openhaimers, Herdlers) 1:0; 18:35 Pujacs (M.Rēdlihs, Sotnieks, vair.) 1:1; 20:30 Mauers (vair.) 2:1;

Vārtsargi: Filips Grūbauers - Kristers GudļevskisMetieni: 13-9Soda minūtes: 2-6

Tieši pirms gada, 11.maijā, pret Vāciju nācās piedzīvot sāpīgu zaudējumu ar 0:2 (vēlāk paši vācieši palika punkta attālumā no ceturtdaļfināla), bet pirms diviem gadiem uzvarējām ar 3:2. Tādi rezultāti kā 8:0 (1997.gads) un 5:0 (1998) jau sen ir vēsture. Trijos no pēdējiem četriem čempionātiem vācieši finišējuši augstākā vietā, turklāt papildus motivāciju dos arī nekvalificēšanās Sočiem.

Arī Vācija savu pirmo spēli čempionātā aizvadīja sestdien, kad dažas stundas pirms Latvijas mača ar 2:1 tikai pēcspēles metienos apspēlēja Kazahstānu. Vācieši pa kazahu vārtiem veica 47 metienus.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs otrdien pret Kazahstānu, tad sekos tikšanās ar ASV, Krieviju, Baltkrieviju un Šveici.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);

uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).

Lasiet vairāk Diena.lv īpašajā Pasaules čempionāta sadaļā, kur iespējams piedalīties arī prognožu spēlē!