10.05.2014. 18:26
Latvijas hokeja izlase savā pirmajā pasaules čempionāta spēlē šodien tiekas ar Somijas valstsvienību, kas pēdējos divos pasaules čempionāts bijusi ceturtā, bet šīgada Olimpiādē izcīnīja bronzas medaļas.Spēli tiešraidē pārraida kanāli...

Spēli tiešraidē pārraida kanāli TV3, TV5, Viasat Sport Baltic (VSB) un virszemes bezmaksas kanāls OTV.

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 2:1 Somijas labā. Vārtus Latvijai guvis Kaspars Daugaviņš, bet somiem Miko Salomaki un Petri Kontiola.

Spēles 5.minūtē kuriozus vārtus guva somi - Rodrigo Laviņa mestā ripa trāpīja pretinieku hokejistam Miko Salomaki un nelaimīgā kārtā ieslīdēja Masaļska sargātajā cietoksnī. Spēles sākums ritēja ļoti augstā tempā un pie pirmās izdevības arī latvieši nekautrējās apdraudēt Pekkas Rinnes sargātos vārtus. Tas atmaksājās pēc nepilnām divām minūtēm, kad pēc Kaspara Daugaviņa sologājiena ripa atrada ceļu vārtos - 1:1! Uzreiz pēc tam arī pirmais vairākums Latvijai, kurā teicami kontrolējām ripu pretinieku zonā, tomēr pārvērst gūtos vārtos to neizdevās. Perioda vidū pēc Kristapa Sotnieka spēka paņēmiena salto spiests mest pretinieku hokejists, bet Kristapam divas soda minūtes. Mazākumu Latvija sekmīgi izturēja, nedaudz pakutinot nervus arī Rinnem Somijas vārtos. Piecas minūtes pirms perioda beigām somu pieredzējušais aizsargs Jere Karalahti ļoti rupji nospēlēja pret Juri Štālu, no mugurpuses iegrūžot apmalē - latvietis laukumu spiests pamest, bet soms par savu izgājienu nesaņēma pat divminūšu noraidījumu. Turpinājumā jau diezgan redzams pārsvars bija Latvijai, kas tika arī pie vairākām teicamām vārtu gūšanas iespējām, bet pēdējā minūtē noraidījums un vairākums somiem. Cenšoties realizēt skaitlisko pārsvaru, noteikumus jau pārkāpa somi un otro periodu komandas sāka ar četriem hokejistiem.

Otro trešdaļu Latvija sāka vēl aktīvāk, visiem spēkiem metoties uz priekšu. Lielais pārsvars vainagojās ar Karalahti noraidījumu pret Daugaviņu, bet turpinājumā 17 sekundes Latvija spēlēja arī piecatā pret trim somiem. Pie Rinnes sargātajiem vārtiem situācija kļuva aizvien karstāka, jo somi īsā brīdī noraidījās trešo reizi, bet vārtsargs novērsa visus latviešu centienus. 10.minūtē izdarīto metienu skaits otrajā periodā sasniedza 10-0 Latvijas labā. Ofensīvu nedaudz piebremzēja Daugaviņa spēle ar augsti paceltu nūju un sekojošais mazākums - somi ar pirmo metienu vārtu rāmī 2.periodā izvirzījās vadībā (Petri Kontiola). Šajā epizodē ripa nedaudz skāra arī Sotnieka nūju, sarežģījot darbu Masaļskim. Brīdi vēlāk Daugaviņš vēlreiz dodas uz noraidīto soliņa - mazukumu izdodas izturēt, bet pēc tā Daugaviņš teju aizskrien uz tikšanos ar Rinni. Beigās jau ceturtais vairākums šajā periodā Latvijai, bet tā realizācija jāatliek uz izšķirošajām 20 minūtēm.

Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 10.maijs. Minska, Minsk Arena.Somija – Latvija 2:1 (1:1; 1:0; 0:0)

Vārti: 4:30 Salomaki 1:0; 6:18 Daugaviņš (M.Rēdlihs) 1:1; 31:42 Kontiola (Hietanens, vair.) 2:1;Vārtsargi: Pekka Rinne - Edgars MasaļskisMetieni: 14-23Soda minūtes: 12-8

Latvijas Hokeja federācija vēsta, ka spēli vārtos sāks Edgars Masaļskis, kuram šis būs jau 13. čempionāts, bet viņa dublieris būs Kristers Gudļevskis. Ārpus pieteikuma šodien paliks trešais vārtsargs Ivars Punnenovs, kā arī uzbrucēji Armands Bērziņš un Koba Jass.

Latvijas izlases galvenā trenera palīgs Kārlis Zirnis pirms mača atklājis, ka spēli sāks četri uzbrucēju trijnieki un trīs aizsargu pāri, malā paliekot Mārim Jasam un debitantam Jānim Jakam. Treneriem ir plāns nākamajās divās spēlēs ar Vāciju un Kazahstānu vārtos dot iespēju Gudļevskim. Somus treneri gatavojas pārsteigt ar atšķirīgiem taktiskajiem risinājumiem viduszonā.

Līdz šim 17 pasaules čempionāta atklāšanas spēlēs Latvija zaudējusi 16 reizes, bet 2006.gadā Rīgā cīnījās neizšķirti ar Čehiju.

Latvija un Somija, tiesa, ne tuvu labākajos sastāvos, jau tikās divās pārbaudes spēlēs aprīļa sākumā. Abos mačos savā laukumā ar identisku 5:1 pārāki bija somi. Pērn komandas tikās arī pasaules čempionātā - Latvija ar Kristeru Gudļevski vārtos piekāpās papildlaikā ar 2:3.

Uz Minsku Somija atvedusi, galvenā trenera Erka Vesterlunda vārdiem izsakoties, kaujasspējīgu sastāvu. Lai gan tikai divi hokejisti - vārtsargs Pekka Rinne un pieredzējušais uzbrucējs Olli Jokinens - pārstāv NHL klubus, vēl deviņi spēlētāji aizvadītajā sezonā bija starp līderiem savos KHL klubos, septiņi pārstāv Somijas SM līgas klubus, bet divi ikdienā spēlē Zviedrijā. Šobrīd čempionāta pieteikumā lasāmi vien 20 somu hokejistu uzvārdi - un ne bez iemesla. Cīņu NHL Stenlija kausa izcīņā turpina deviņi somi ar uzbrucējiem Tēmu Selanni, Miko Koivu, Mikaelu Grandlundu un vārtsargu Tūku Rasku priekšgalā. Komandas neveiksmes gadījumā vairāki varētu pievienoties izlasei.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs svētdien pret Vāciju, bet savas apakšgrupas cīņu turpinājumā gaidāmi mači pret Kazahstānu, ASV, Krieviju, Baltkrieviju un Šveici.

Citās B apakšgrupas spēlēs šodien Kazahstāna tiksies ar Vāciju, bet ASV spēkosies ar Šveici. Savukārt A grupas mačos Itālija cīkstēsies ar Norvēģiju, Zviedrija eksaminēs Dāniju, bet Kanāda tiksies ar Slovākiju.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);

uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga