09.05.2013. 21:40

Ceturto spēli 2013.gada pasaules čempionātā šovakar aizvada Teda Nolana vadītā Latvijas hokeja izlase, kas tiekas ar pagājušā gada vicečempioniem Slovākiju. Tiešraide kanālos TV3 un TV5. Pēc mača 2.perioda rezultāts ir 4:2 Latvijas labā. Mača 15.sekundē vārtus guva Mārtiņš Cipulis, bet slovākiem visai drīz rezultātu izlīdzināja Tomašs Zaborskis. Savukārt piešķirto soda metienu 14.minūtē realizēja kapteinis Lauris Dārziņš. Četras minūtes vēlāk trešos vārtus vairākumā guva Zemgus Girgensons. Otrā perioda izskaņā Tomašs Surovijs samazināja rezultāta starpību, bet Dārziņš perioda izskaņā atjaunoja divu ripu starpību uz tablo.

Jau spēles 15.sekundē pēc Jāņa Sprukta uzvarētā iemetiena ar zibenīgu metienu Mārtiņš Cipulis raidīja ripu starp Rastislava Staņas kājsargiem - 1:0! Diemžēl Slovākija zibenīgi atbildēja - Omskas Avangard uzbrucējs Tomašs Zaborskis 68 sekundes vēlāk ar teicamu metienu cauršāva Gudļevski, ātri izlīdzinot rezultātu. Abas komandas cīņas sākumā demionstrēja aktīvu un agresīvu hokeju, cīnoties par iniciatīvu, tomēr neliels pārsvars piederēja slovākiem. Mača 14.minūtē uz Slovākijas vārtiem nozīmē soda metienu, jo Braņislavs Mezejs cīņā ripu pie ledus piespieda ar roku - Lauris Dārziņš skaistā izgājienā apspēlē Staņu, atkārtoti izvirzot Latviju vadībā! Brīdi vēlāk mūsējiem arī pirmais vairākums pēc vārtu autora Zaborska noraidījuma. Tā laikā Mezejs izpelnās vēl vienu noraidījumu par pārkāpumu pret Girgensonu un Latvijai vairāk kā minūte laika piecatā pret trim. Latvija nepievīla līdzjutējus - 19 gadus vecais Zemgus Girgensons ar skaistu šāvienu no pašas vārtu priekšas pārspēja Staņu, gūstot pirmos vārtus Latvijas izlasē un panākot jau 3:1! Atlikušajā laikā noraidījums Kuldam, bet slovāki vairākumā ļoti bīstami apdraudēja Gudļevska sargāto cietoksni - jaunais vartsargs nepievīla, tomēr otrais periods bija jāsāk mazākumā. Uz tablo gan patīkamais 3:1.

Slovāki pēc pirmā perioda vārtsargu Staņu nomainīja pret debitantu Jaroslavu Janusu. Otrā perioda sākumā Latvija teicami noturējās mazākumā, pat radot bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem. Turpmākajās minūtēs izlases demonstrēja līdzīgu hokeju, taču neliels pārsvars jau bija mūsējiem, kas pie Janusa vārtiem viesojās visai regulāri. Tikmēr aizsardzībā Latvija darbojās ļoti pašaizliedzīgi, bloķējot metienus un traucējot slovākiem reāli apdraudēt Gudļevska sargātos vārtus. Kādā no pretuzbrukumiem ļoti bīstamu metienu pamanījās izdarīt Peters Olveckis, bet Gudļevskis vietā. Uzreiz pēc tam trešais noraidījums mačā slovākiem. Vairākumā pret Girgensonu pārkāpti noteikumi un vēlreiz iespēja aptuveni 50 sekundes piecatā pret trim - šoreiz latviešiem nevedās ar ripas noturēšanu zonā un vārtus gūt neizdevās, lai gan labu izdevību netrūka. Turpinājumā Branko Radivojevičs izgājienā netrāpīja tukšā vārtu stūrī, šajā epizodē Latviju glāba tikai veiksme. Perioda pēdējās minūtēs pamatīgu ofensīvu izvērsa slovāki, taču Gudļevskis vārtos darbojās gana droši. Tomēr pēc patāla Surovija metiena Latvijas vārtsargs bija spiests kapitulēt. Atlikušajā laikā labi darbojās mūsu vadošais trijnieks un izgājienā pēc teicamas Cipuļa piespēles otros vārtus guva Dārziņš - 4:2! Tomēr spēlē vēl atlikušas vismaz 20 minūtes.

Latvijas hokeja izlases vārtus spēlē pret Slovākiju šodien sargā jaunais Kristers Gudļevskis, kuram tā ir debija pasaules čempionātos. Savukārt spēlei nav pieteikti aizsargi Georgijs Pujacs un Agris Saviels, kuriem ir savainojumi. Jaunākā informācija liecina, ka Pujacs, visticamāk, šajā čempionātā laukumā vairs nedosies. Tāpat nespēlē uzbrucējs Gints Meija, kuram ir problēmas ar cirkšņiem. Izmaiņas veiktas aizsargu pāros - pirmajā kopā ar Krišjāni Rēdlihu spēlē Kristaps Sotnieks, bet uz otro pazemināts Artūrs Kulda, kurš spēlē ar Ralfu Freibergu.

Pasaules hokeja čempionāts. 2013.gada 9.maijs. Helsinki, Hartwall Arena.Slovākija - Latvija 2:4 (1:3; 1:1; 0:0)

Vārti: 00:15 Cipulis (Sprukts) 0:1; 1:23 Zaborskis (Kukumbergs, Mikliks) 1:1; 13:00 Dārziņš (s.m.) 1:2; 17:24 Girgensons (Kulda, vair.) 1:3; 36:09 Surovijs 2:3; 38:50 Dārziņš (Cipulis) 2:4;Vārtsargi: Rastislavs Staņa (līdz 20:00, no 20:00 Jaroslavs Januss) - Kristers GudļevskisMetieni: 18-15Soda minūtes: 8-2

Skatītāji:

Latvija: Gudļevskis (Masaļskis); Sprukts - Dārziņš - Cipulis, Sotnieks - K.Rēdlihs; Džeriņš - Girgensons - Indrašis, Freibergs - Kulda; Ķēniņš - Bērziņš - Jekimovs, M.Jass - Andersons, Pavlovs, Štāls, Širokovs, K.Jass.