14.05.2015. 08:10
Čehijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā ceturtdien sākas ceturtdaļfināli. Salīdzinot ar labāko astoņnieku pirms gada Minskā, šoreiz tas ir teju identiskis, vienīgi Franciju nomainījusi Šveice. Zīmīgi, ka divi ceturtdaļfināli sastāva ziņā ir identiski pagājuša gada turnīra pusfināliem, kuros tikās Somija un Čehija, kā arī Zviedrija un Krievija.

Cīņa par vietu pusfinālos sāksies Ostravā, kur plkst.16.15 ASV spēkosies ar Šveices izlasi.

B apakšgrupas ietvaros triumfēja ASV, kas septiņos mačos tika pie 17 punktiem, bet Šveice A apakšgrupas septiņās cīņās tika pie desmit punktiem, no kuriem tikai viens punkts izcīnīts mačā pret Latviju.

Amerikāņi B apakšgrupas pēdējā duelī ar 5:4 pagarinājumā apspēlēja Slovākiju, tikmēr Šveice ar 1:2 cieta sakāvi pēcspēles metienu sērijā, cīnoties ar mājiniekiem čehiem.

Šveice no visām ceturtdaļfināla dalībniecēm guvusi vismazāk vārtus apakšgrupu turnīrā - 12, būdama arī vājākā komanda metienu realizācijā visu čempionāta dalībnieču vidū.

Tikmēr otrajā ceturtdaļfinālā Prāgā plkst.17.15 cīnīsies Kanādas un Baltkrievijas izlases. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāli TV3, Viasat Sport Baltic (VSB) un virszemes bezmaksas kanāls OTV.

Kanāda, kas ceturtdaļfināla barjeru nav pārvarējusi jau kopš 2009.gada, šī pasaules čempionāta A apakšgrupā bija labākā komanda, kas septiņās spēlēs tika pie maksimāli iespējamā 21 punkta. Tikmēr Baltkrievija jau otro gadu pēc kārtas kvalificējas ceturtdaļfinālam, šī gada B apakšgrupā septiņās spēlēs iekrājot 14 punktus un ierindojoties ceturtajā pozīcijā.

Apakšgrupas pēdējā mačā Kanāda ar 10:1 sagrāva Šveici, bet Baltkrievija ar 3:2 pieveica Norvēģiju, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Divi kanādieši ir četru rezultatīvāko spēlētāju vidū šajā čempionātā. Pa četriem gūtiem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm ir Džeisonam Specam un Metam Dušeinam. Apakšgrupu turnīrā Kanāda izcēlās ar apbrīnojamu rezultativitāti, septiņās cīņās gūstot 49 vārtus, caurmērā vienā mačā izdarot septiņus precīzus metienus.

Trešajā šīs kārtas mačā Ostravā plkst.20.15 pašreizējie pasaules čempioni Krievijas hokejisti, kurus trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, spēlēs pret spēcīgajiem zviedriem. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāls TV5.

Zviedrijas valstsvienība A apakšgrupā ierindojās otrajā vietā, septiņās cīņās iekrājot 16 punktus, bet Krievijas hokejisti B apakšgrupā tika pie 15 punktiem, kas tai deva trešo vietu.

Krievijas izlase pēdējā mačā ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā piekāpās somiem, savukārt zviedri ir vienīgā ceturtdaļfinālam kvalificējusies komanda, kas pēdējo apakšgrupu maču aizvadīja pirmdien, kad 4:2 pieveica francūžus. Pārējās komandas savas pēdējās apakšgrupu cīņas aizvadīja otrdien.

Krievijas izlases sastāvā spēlē viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem šajā čempionātā Jevgēņijs Dadonovs, kurš septiņās cīņās guvis četrus vārtus un veicis septiņas rezultatīvas piespēles. Tiesa tāda pati statistika ir arī zviedram Oliveram Ēkmanam-Lāšonam, kurš ir turnīra rezultatīvākais aizsargs.

Savukārt pēdējā ceturtdaļfinālā Prāgā plkst.21.15 sāksies mačs starp mājiniekiem čehiem un Somijas valstsvienību. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāls Viasat Sport Baltic (VSB).

Čehija ar izcīnītajiem 15 punktiem A apakšgrupā ierindojās trešajā vietā, tikmēr somi iekrāja par vienu punktu vairāk un B apakšgrupā bija otrā labākā komanda.

Abas komandas pasaules čempionāta apakšgrupu pēdējos mačus noslēdza ar uzvarām pēcspēles metienu sērijās. Čehijas hokejisti A apakšgrupas noslēdzošajā mačā pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 pārspēja Šveici. Tikmēr somi pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārspēja Krieviju.

Somijas izlases sastāvā lielisku turnīru aizvada tās vārtsargs Peka Rinne, kurš trijās no sešām apakšgrupu cīņām palika nepārspēts. Tāpat somu vārtsargam izdevās uzstādīt jaunu čempionāta rekordu, neielaižot ripu savos vārtos 237 minūtes un piecas sekundes.

Pusfinālu izspēle norisināsies sestdien, bet pasaules čempionāts noslēgsies svētdien, kad izlases sadalīs medaļas.

Vienā pusfinālā tiksies Kanādas-Baltkrievijas un Somijas-Čehijas dueļu uzvarētāji, otrā Zviedrijas-Krievijas un ASV-Šveices pāru veiksminieki.

Pērn par pasaules čempioniem ceturto reizi pēdējo septiņu gadu laikā kļuva Krievija, finālā ar 5:2 apspēlējot Somiju, bet cīņā par bronzu zviedri ar 3:0 pārspēja čehus.