20.05.2014. 17:18
Otrdienas pēcpusdienā Minskā pasaules hokeja čempionāta B grupas pēdējās kārtas spēlē Latvijas hokejisti tiekas ar Šveici. Lai sasniegtu turnīra ceturtdaļfinālu, Latvijai pretinieki jāuzvar ar jebkādu rezultātu. Pretējā gadījumā vietu labāko astoņniekā nodrošinās Somija.

Mača tiešraide kanālos TV3, TV5, Viasat Sport Baltic, OTV un portālā tvplay.lv.

Pēc spēles 1.trešdaļas rezultāts ir 2:0 Šveices labā. Vārtus guvuši Damjens Brunners un Dominiks Šlumfs.

Mača pirmajās minūtēs nedaudz bīstamāk darbojās šveicieši, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas pie Gudļevska vārtiem. Tikmēr Latvijai grūtības sagādāja pat ieiešana Šveices aizsardzības zonā. Šo ofensīvu pārtrauca pirmais skaitliskais vairākums Latvijai. Mazākumā komandu jau glāba vārtsargs Reto Berra, bet uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā Šveicei pirmos vārtus guva Damjens Brunners. Viņš saņēma labu piespēli pie Latvijas vārtiem, raidot ripu tajos gar pašu stabiņu un precīzi noslēdzot ilgstošu uzbrukumu. Rezultāts ļoti ātri kļuva vēl nepatīkamāks pēc tam, kad teicamu Andresa Ambūla piespēli gūtos vārtos no neliela attāluma pārvērta aizsargs Dominiks Šlumfs - tas notika tikai divas minūtes vēlāk. Jau otro spēli pēc kārtas mūsējie jau pirmajā trešdaļā nonākuši iedzinējos ar 0:2. Turpinājumā mūsējie neprata izmantot vēl divus vairākumus, otrajā ļaujot vairākiem šveiciešiem teju trešo reizi izrēķināties ar Gudļevski - Latviju glāba vārtu stabs un veiksme. Atlikušajās pirmā perioda minūtēs aina laukumā nemainījās, darbībai pārsvarā risinoties pie Gudļevska vārtiem un Šveicei demonstrējot krietni pārliecinošāku sniegumu. Pirmās trešdaļas izskaņā Latvijas treneru korpuss izmēģināja dažādus risinājumus, tostarp Koba Jass spēlēja vairākumā, bet aizsargs Māris Jass - uzbrukumā.

Latvijas vārtus sargā Kristers Gudļevskis, bet sastāvā atgriezies Zemgus Girgensons, līdz ar to mūsu izlase spēlē optimālajā sastāvā.

Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 20.maijs. Minska, Minsk Arena.Latvija - Šveice 0:2 (0:2; 0:0; 0:0)

Vārti: 8:39 Brunners (Kunti, Hollenšteins) 0:1; 10:49 Šlumfs (Ambūls) 0:2;

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Reto BerraMetieni: 5-12Soda minūtes: 0-6

Šveice, kas pērn negaidīti sasniedza pasaules čempionāta finālu, šoreiz cerības uz ceturtdaļfinālu jau zaudējusi pirms pēdējās spēles. Turnīru Alpu zemes pārstāvji sāka ar 0:5 kapitulāciju Krievijai, turpinājumā zaudējot arī ASV (2:3) un Baltkrievijai (3:4). Nonākuši bezdibeņa malā, šveicieši spēja uzveikt Vāciju (3:2) un Kazahstānu (6:2), taču pēcspēles metienos piekāpās Somijai (2:3). Rezultatīvākais komandā ir NHL kluba Nešvilas Predators aizsargs un pagājušā gada PČ vērtīgākais hokejists Romans Josi (1+5), bet 2+3 Damjenam Brunneram. Viņi abi ir starp tiem 11 hokejistiem no šī sastāva, kuri spēlēja februārī Sočos. Piecos no sešiem mačiem Minskā vārtos stājies NHL kluba Kolorado Avalanche vārtsargs Reto Berra, vidēji mačā ielaižot 2.77 ripas un atvairot 89,6% metienu.

Pirms pēdējās kārtas zināmas jau septiņas no astoņām pasaules čempionāta ceturtdaļfinālistēm - Zviedrija, Kanāda, Čehija, Francija, Krievija, ASV un Baltkrievija. B grupā šobrīd 4.vietu ar 11 punktiem ieņem Somija, bet Latvijai par diviem mazāk. Ja Šveici izdosies uzvarēt pamatlaikā, Latvija ar 12 punktiem nodrošinās vietu ceturtdaļfinālā. Ja šveiciešus izdosies uzvarēt papildlaikā vai pēcspēles metienos, arī 11 punkti nodrošinās Latvijas dalību izslēgšanas spēlēs, jo savstarpējos mačos uzveicām gan Somiju (3:2), gan ASV (6:5). Latvijas zaudējums ar jebkādu rezultātu ceļazīmi ļaus iegūt somiem, kuri ārpus labāko astoņnieka pēdējo reizi palikuši... 1955.gadā.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);

uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).

Lasiet vairāk Diena.lv īpašajā Pasaules čempionāta sadaļā, kur iespējams piedalīties arī prognožu spēlē!

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA