14.05.2013. 22:09

Latvijas hokeja izlase noslēdzošo pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra spēli otrdien aizvada pret mājiniekiem somiem. Pēc pamatlaika rezultāts ir neizšķirts 2:2, Latvijas labā vārtus guvuši Gints Meija un Roberts Jekimovs. Somijai ar precīziem metieniem izcēlušies Sakari Salminens un Mikaels Granlunds.

Spēli iespējams tiešraidē vērot kanālos TV3, TV5 un "Viasat Sport Baltic" (VSB). Latvija jau zaudējusi izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā un čempionāta kopvērtējumā ierindosies ne zemāk par 13.vietu.

Jau 2.minūtē bīstams uzbrukums padevās Somijai un šajā epizodē noraidījumu saņēma Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda. Mazākumu izdevās godam izturēt, pēc tam bīstamu uzbrukumu izveidojot mūsu otrajai maiņai. Tiesa, jau pavisam drīz čempionāta nedisciplinētākā izlase Latvija saņēma vēl divas soda minūtes un atkal jāspēlē četratā. Otrajā mazākumā teicami vārtos darbojās Gudļevskis, vairākas reizes ar kājsargiem atvairot somu metienus un nosargājot vārtus neskartus. Pirmos vārtus 9.minūtē izdevās gūt Gintam Meijam, kurš pēc teicamas Džeriņa piespēles panāca 1:0. Jau pēc 59 sekundēm gavilēja arī somi - 1:1 pēc Lauri Korpikoski piespēles no aizvārtes panāca Sakari Salminens. Perioda 14.minūtē jau trešais noraidījums mūsējiem (Ķēniņš), taču arī šoreiz somi vairākumā vārtus gūt nespēja. Vēl brīdi vēlāk jau ceturtais noraidījums Latvijai - šoreiz uz noraidīto soliņa dodas kapteinis Dārziņš.. Šajā mazākumā Sprukts gandrīz izraujas vienatnē pret somu vārtsargu, tomē pēdējā brīdī ripu viņam izsit. Trešdaļu Latvija noslēdza ar 1:1 un četriem(!) izturētiem mazākumiem.

Pirmās piecas minūtes otrajā periodā aizritēja ar Somijas pārsvaru, taču rezultāts nemainījās. Visbeidzot, pirmo noraidījumu izpelnījās arī somi un Latvijai vairākums, kas gan netika realizēts. Perioda vidū īsā brīdī mūsējie nopelnīja divus noraidījumus un ar sesto piegājienu somi vairākumu izmantoja - izcili precīzs metiens devītniekā padevās Mikaelam Granlundam, kuram šī bija pirmā spēle čempionātā. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar neizmantotām iespējām vairākumā, bet 37.minūtē ripa no Salminena slidas ielidoja Latvijas vārtos. Pēc videoatkārtojuma noskatīšanās vārti tomēr netika ieskaitīti. Pirms pēdējām 20 minūtēm pamatlaikā Latvija nonākusi iedzinējos ar 1:2.

Jau pašā trešā perioda ievadā somi pārkāpa noteikumus pret Miku Indraši. Vairākumā teicama iespēja izlīdzināt rezultātu bija Dārziņam, taču somi divas minūtes izturēja godam. Vēlāk bīstamu uzmetienu no neērtās puses izdarīja Indrašis, bet somi atbildēja ar teicamu Pesonena iespēju - soms no pašas vārtu priekšas netrāpīja pa ripu. Arī turpinājumā laukumā bija vērojams Somijas izlases pārsvars un krietni vairāk darba bija Gudļevskim. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Somijā spēlējošais Roberts Jekimovs kritienā izdarīja metienu, pārspējot Anti Rāntu - 2:2! 59.minūtē Latvija nopelnīja muļķīgu noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, taču arī somi nekavējoties atbildēja ar noteikumu pārkāpumu. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti - 2:2.

Pasaules hokeja čempionāts. 2013.gada 14.maijs. Helsinki, Hartwall Arena.

Latvija - Somija 2:2 (1:1; 0:1; 1:0)

Vārti: 8:19 Meija (Džeriņš, K.Jass) 1:0; 9:18 Salminens (Korpikoski, Mantila) 1:1; 30:25 Granlunds (Salminens, Lākso, vair.) 1:2; 56:13 Jekimovs (Meija, Džeriņš) 2:2;Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Anti RantaMetieni: 17-28Soda minūtes: 16-6

Latvija: Gudļevskis (Masaļskis); Sprukts - Dārziņš - Cipulis, Sotnieks - K.Rēdlihs; Ķēniņš - Girgensons - Indrašis, Freibergs - Kulda; Meija - Džeriņš - Jekimovs, Saviels - Andersons; Štāls, Širokovs, Bērziņš, K.Jass, M.Jass

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161