17.05.2014. 14:08
Bijušie Latvijas izlases hokejisti un vēlāk arī treneri, Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, sestdien pasaules hokeja čempionāta cīņā pret Latviju vedīs līdz šim punktus nezaudējušo Krievijas valstsvienību, kas izceļas ar draudīgāko uzbrukumu un labāko aizsardzību turnīrā.

Mača tiešraide kanālos TV3, TV5, Viasat Sport Baltic, OTV un portālā tvplay.lv.

Pēc mača 2.trešdaļas rezultāts ir 4:1 Krievijas labā. Vārtus Latvijai guvis Miks Indrašis. Krievijai divreiz izcēlies Viktors Tihonovs, bet pa vieniem vārtiem guvuši Sergejs Širokovs un Sergejs Kaļiņins.

Jau pirmajā uzbrukumā Krievija varēja gūt vārtus, kad virsū Gudļevskim uzmeta Sergejs Plotņikovs, bet turpinājumā spēle izlīdzinājās, ar vairākām labām iespējām izceļoties arī Latvijai. Pirmais noraidījums 5.minūtē Latvijai - Štāls pārkāpj noteikumus pret Ovečkinu, bet Gudļevskis mazākumā tiek galā ar ļoti bīstamu raidījumu. Turpinājumā 8.minūtē rezultātu atklāja Latvija - saņēmis teicamu Štāla piespēli, Indrašis neapstādinot trieca ripu Bobrovska vārtos un 1:0! Mikam otrais vārtu guvums turnīrā. Tiesa, jau dažas minūtes vēlāk Rīgā dzimušais Viktors Tihonovs neitrālajā zonā tika pie ripas un ar spēcīgu plaukstas metienu lika kapitulēt arī Gudļevskim. Krievijas spiediens pieauga, piedevām sekoja otrais mazākums Latvijai, kuru atkal izdevās izturēt. Diemžēl tūdaļ sekoja neveiksmīga epizode - pēc Jevgēņija Medvedeva metiena ripa atlēca vārtu priekšā, kur to Gudļevska vārtos netraucēti raidīja Sergejs Širokovs. Arī turpinājumā mūsējie netika galā ar ātrajiem krievu uzbrukumiem, trešo noraidījumu izpelnoties Rodrigo Laviņam. Vairākumu krievi izspēlēja kā pēc mācību grāmatas, Tihonovam izceļoties ar otro precīzo metienu mačā - 1:3. Pašā perioda izskaņā pirmais noraidījums Krievijas sastāvā - otro periodu sākām vairākumā.

Atlikušais vairākuma laiks otrās trešdaļas sākumā pagāja Krievijas aizsardzības zonā, bet bez reālām iespējām samazināt rezultāta starpību. Lai gan saglabājās izteikts Krievijas izlases pārsvars, Latvija aizvien biežāk radīja problēmas arī krievu aizsargiem un Bobrovskim. Taču vārtus atkal guva krievi - no vārtu priekšas Sergejs Kaļiņins pēc teicamas partnera piespēles ceturto reizi pārspēja Gudļevski. Tobrīd bez nūjas spēlēja Ņiživijs, tālā soliņa dēļ nespējot nomainīties. Tūdaļ pēc tam Girgensons ar nūju iedur Aleksandram Burmistrovam, saņemot 5+20 sodu - ne tikai paliekam bez aktīvā uzbrucēja, bet arī piecas minūtes jāspēlē mazākumā. Šoreiz vārtus izdevās nosargāt neskartus, lai gan Gudļevskim bija ļoti daudz darba. Arī atlikušajās minūtēs milzīgs Krievijas pārsvars, situācijai nedaudz mainoties vien brīžos, kad laukumā devās Latvijas pirmais uzbrucēju virknējums.

Latvijas izlases vārtos stājies Kristers Gudļevskis, aizsardzībā nelielu savainojumu guvušo Artūru Kuldu nomainījis Jānis Jaks, kurš pieteikts kā septītais aizsargs, bet uzbrukumā Roberta Lipsberga vietā uz ledus devies Koba Jass.

Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 17.maijs. Minska, Minsk Arena.Latvija - Krievija 1:4 (1:3; 0:1; 0:0)

Vārti: 7:30 Indrašis (Štāls) 1:0; 10:55 Tihonovs 1:1; 15:23 Širokovs (Medvedevs, Tihonovs) 1:2; 18:12 Tihonovs (Plotņikovs, Ovečkins, vair.) 1:3; 28:02 Kaļiņins (Kutuzovs) 1:4;

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Sergejs BobrovskisMetieni: 11-32Soda minūtes: 31-2

Latvija šobrīd aizvada labāko turnīru kopš 2009.gada, kad sasniedza ceturtdaļfinālu. Četros mačos izcīnītas trīs uzvaras, daudz iemetam un daudz ielaižam, labi realizējam vairākumu, bet viduvēji cīnāmies mazākumā - šāds īsumā ir pirmajās spēlēs iespētā raksturojums. Uzvarētas hokeja lielvalstis Somija (3:2) un ASV (6:5), smagā cīņā salauzta pastarīte Kazahstāna (5:4), bet pret Vāciju piedzīvots zaudējums (2:3). Ja ne tas, iespējams, jau šobrīd Latviju varētu sveikt ar vietu ceturtdaļfinālā, jo konkurenti punktus izsēj viens pēc otra.

B grupas kopvērtējums: Krievija 12 punkti(4 spēlēs), Latvija 9(4), Somija 8(5), ASV 8(5), Baltkrievija 6(4), Vācija 5(4), Šveice 4(5), Kazahstāna 2(5).

Uzbrukumā dominē pirmā maiņa - M.Rēdliham 3+3, Daugaviņam 2+3, Ķēniņam 0+4. Pret ASV rēķinu atklāja Ņiživijs, Vasiļjevs, Girgensons, Meija.. Vārtsargi līdz šim mainījušies ik pēc spēles - Edgars Masaļskis, lai gan vidēji ielaidis trīs ripas, abos mačos uzvarējis. Arī Kristeram Gudļevskim nekādus pārmetumus izteikt nevarētu, jo mačā ar ASV viņš atvairīja 31 metienu, daudzas reizes glābjot komandu no nepatikšanām.

Būs interesanti pavērot, ko viena pret otru iespēs čempionāta abas labākās vairākuma realizētājas - Latvijai 35,71% (5/14), Krievijai 30% (6/20). Tāpat tieši šīs abas komandas ieņem pirmās divas vietas metienu realizācijā.

Krievijas izlase demonstrē iespaidīgu sniegumu, ne tikai uzvarot visos četros mačos (5:0 ar Šveici, 4:2 ar Somiju, 6:1 ar ASV un 7:2 ar Kazahstānu), bet arī gūstot vidēji 5,5 vārtus. Spēcīgā vārtsargu līnija ar diviem NHL vīriem Sergeju Bobrovski un Antonu Hudobinu, kā arī topošo Gudļevska konkurentu Andreju Vasiļevski, ļāvusi Krievijas vārtos ielidot tikai 1,25 ripām vidēji mačā. Čempionāta abi rezultatīvākie vīri ir krievi - 4+5 Rīgā dzimušajam Viktoram Tihonovam, 3+5 NHL superzvaigznei Aleksandram Ovečkinam, Sergejam Plotņikovam un Danisam Zaripovam pa septiņiem punktiem.. Ovečkina, Tihonova un Plotņikova maiņa šobrīd demonstrē pretiniekiem biedējošu rezultativitāti - ar to galā būs jātiek mūsu aizsargiem.

Pasaules čempionātos ar Krieviju esam spēlējuši gana bieži. Protams, ir patīkami atcerēties 3:2 un 2:1 uzvaras šī gadsimta sākumā, tomēr statistika ir nepielūdzama - pēdējās četrās tikšanās reizēs PČ un olimpiskajās spēlēs esam zaudējuši visos mačos ar kopējo vārtu attiecību 5:25. Pērn pasaules čempionātā bija 1:6, vēl gadu iepriekš - 2:5. Pēdējās divas neveiksmes piedzīvotas jau ar Tedu Nolanu pie vadības grožiem. Vai šoreiz kanādietis iedvesmos mūsējos vēl vienam nelielam brīnumam?

Ar Krieviju Latvija tikās arī divās pārbaudes spēlēs Rīgā pirms čempionāta - pirmajā zaudējums 2:3, otrajā uzvara ar 1:0. Krievijas izlasē pasaules čempionātā no tā sastāva nav pat 10 vīru, bet Latvijai Minskā pieteikti 12.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);

uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).

Lasiet vairāk Diena.lv īpašajā Pasaules čempionāta sadaļā, kur iespējams piedalīties arī prognožu spēlē!

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga