12.05.2015. 19:07

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 2:1 Latvijas labā. Vārtus vairākumā guvuši Kaspars Daugaviņš un Guntis Galviņš, bet francūžiem izcēlies Stefans Da Kosta.

Jau pirmajos Francijas uzbrukumos visu savu meistarību spiests demonstrēt Edgars Masaļskis, talkā nāk arī vārtu stabs. Turpinājumā iespēlējas arī Latvija, tomēr perioda ievadā pie reālām vārtu gūšanas iespējam netiek. Labākā iespēja bija 7.minūtē, kad no vārtu priekšas garām aizmeta Armands Bērziņš, bet uzreiz ļoti bīstamā prettriecienā aizskrēja francūži. Viņu ofensīvu piebremzēja pirmais noraidījums mačā un to izmantoja Latvijas līderi, Daugaviņam no vārtu priekšas triecot ripu Uē sargātajos vārtos!

Piektie vārti Kasparam, bet jau 9.punkts čempionātā Laurim Dārziņam. Pēc zaudētajiem vārtiem vēl vairāk aktivizējās Francija, Masaļskim regulāri glābjot komandu no vārtu zaudējuma. Ik pēc brīža pie Latvijas vārtiem asumi - kā nekā tiekas divas nedisciplinētākās komandas turnīrā un spēles likme ir ļoti augsta. Arī perioda pēdējās minūtēs dominēja Francija, tomēr pēc 20 minūtēm saglabājas 1:0 Latvijas labā.

Otro periodu Latvija sāk krietni aktīvāk un visai drīz iegūst otro skaitlisko vairākumu spēlē. To pacietīgā saspēlē realizē mūsu vadošais virknējums, Galviņam ar metienu no zilās līnijas triecot ripu zem vārtu pārliktņa - 2:0!

Turpinājumā kādā no epizodēm ripa spēcīgi trāpa pa Masaļska ķiveri, bet pēc īsa atelpas brīža vārtsargs gatavs spēli turpināt. Seko pirmais mazākums Latvijai, pretinieku klupinot Maksimam Širokovam, tomēr divas minūtes izdodas izturēt godam. Dažas minūtes vēlāk abu kapteiņu divcīņā noraidījums Daugaviņam un vēl viens mazākums mūsējiem, kas arī tiek izturēts. Sekoja vairāki Francijas uzbrukumi un vienā no tiem Širokovs izpelnās nu jau kārtējo noraidījumu un trešo reizi īsā brīdī mazākums Latvijai. Francija lēni un pacietīgi meklē iespējas pārspēt Masaļski, bet tas neizdodas arī šoreiz. Laba iespēja uzbrukumā Spruktam un Bukartam, bet otrā metienu spēj atvairīt Uē. Drīz vien noraidījums arī Francijai, Latvijai tiekot pie iespējas vēl vairāk palielināt pārsvaru. Atšķirībā no pirmajiem diviem, šo skaitlisko vairākumu realizēt gan neizdodas. Otrā trešdaļa noslēdzas ar vēl patīkamāku rezultātu uz tablo (2:0) un apziņu, ka Latvijas sniegums krietni uzlabojies. Metienu attiecība oficiālajā statistikā (4-21) gan nospiedoši par labu pretiniekiem.

Izšķirošo trešdaļu aktīvi sāk abas komandas, teicamu vārtu gūšanas iespēju no tuvas distances neizmantojot Gunāram Skvorcovam. Lēnām iniciatīva pārgāja Francijas pusē, kamēr Latvija lieliem spēkiem aizsargāja 2:0 pārsvaru, neļaujot pretiniekiem ieskrieties. Francija tomēr sagaidīja savu iespēju, Stefanam da Kostam izveidojot teicamu uzbrukumu un triecot vārtos Masaļska atsisto ripu. Un jāspēlē vēl teju 11 minūtes.

Pasaules čempionāts hokejā. 2015.gada 12.maijs. Prāga, o2 arēna.

Latvija - Francija 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Vārti: 11:25 Daugaviņš (Dārziņš, Galviņš, vair.) 1:0; 22:48 Galviņš (Dārziņš, Daugaviņš, vair.) 2:0; S.Da Kosta 2:1;

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Kristobals Uē

Metieni: 10-24

Soda minūtes: 6-6

Pirms pēdējās spēļu kārtas situācija A grupas lejasdaļā ir šāda: Austrijai 5, Latvijai 4, bet Francijai 3 punkti. Latvijai vietas nosargāšanai elitē pietiek nezaudēt Francijai pamatlaikā t.i. iegūt vismaz vienu punktu, jo Austrija dienas agrajā spēlē ar 1:10 kapitulēja Kanādai. Šādā gadījumā visām trim izlasēm būtu pa pieciem punktiem, bet savstarpējo spēļu rezultātu dēļ eliti atstātu tieši austrieši, kuri piekāpušies gan Latvijai (1:2 PL), gan Francijai (0:2).

Īsais rezumē gan ir pilnīgi skaidrs: Ja Latvija šoreiz piekāpsies Francijai jau pamatlaikā, tad pēc 19 gadu pārtraukuma mūsu hokejisti atstās eliti. Pārbaudes spēlēs pirms mēneša Rīgā Francija uzvarēja ar 1:0 un 2:1. Pasaules čempionātos līdz šim gan Latvija nekad nav piekāpusies Francijai.

Beļavskis: Visi apzinās šīs spēles nozīmi

Latvijai būs jāiztiek bez diskvalificētā aizsarga Aleksandra Jerofejeva.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222