19.05.2014. 22:29
Ļoti svarīgā cīņā par vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā pirmdien ar turnīra rīkotājiem baltkrieviem tiekas Latvijas hokejisti, kuriem iekļūšanai turnīra labāko astoņniekā atlikušajos divos B apakšgrupas mačos nepieciešami vismaz divi punkti.

Spēles tiešraide kanālos TV3, TV5, Viasat Sport Baltic, virszemes bezmaksas kanālā OTV un portālā tvplay.lv.

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 2:1 Baltkrievijas labā. Latvijai vairākumā izcēlies Artūrs Kulda, bet baltkrieviem Džefs Plets un Mihails Grabovskis.

Jau no spēles pirmajām sekundēm abas komandas metās uzbrukumā, nedaudz vairāk briesmu pie Masaļska sargātajiem vārtiem radot mājiniekiem. Trešdaļas vidū naturalizētais kanādietis Džefs Plets ar tālu un precīzu plaukstas metienu vadībā izvirza Baltkrieviju, sajūsminot pārpildītās tribīnes. Šajā epizodē metiena brīdi īsti neredzēja Masaļskis. Tūdaļ pat arī 2:0 - 33 sekundes vēlāk baltkrievu līderis Mihails Grabovskis ar individuālu gājienu gūst komandas otros vārtus. Nolans spiests ņemt 30 sekunžu pārtraukumu, lai sapurinātu komandu. Brīdi vēlāk pirmais noraidījums mačā - divas minūtes Mārtiņam Cipulim. Pēc sekmīgi izturētā mazākuma Latvija jau tiek pie pirmās iespējas skaitlisko pārsvaru realizēt pašiem, taču arī mūsējiem vairākumā nesokas. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar nepatīkamu rezultātu 0:2.

Otrā perioda ievadā divi noraidījumi pēc kārtas Latvijai, bet abus izdodas izturēt - pirmajā mūsējie četratā pat uzbrūk bīstamāk nekā pieci baltkrievi. Drīz pēc tam pamatīgs kautiņš pie Masaļska vārtiem - savu vārtsargu aizstāv Koba Jass, Jēkabs Rēdlihs un Juris Štāls. Rezultātā katrā komandā noraidīti divi hokejisti, Latvijai iegūstot vairākumu, tomēr arī šoreiz viena vīra pārsvaru izmantot neizdodas. Mirkli vēlāk aizturētā soda laikā teicamu Kaļužnija metienu tver Masaļskis, bet 2+10 soda minūtes par uzbrukumu galvas un kakla rajonā Mārim Jasam. Noraidījumu maratonu turpināja baltkrievi, dodot Latvijai nu jau kārtējo iespēju vairākumā, bet tūdaļ pat vēl viens pārkāpums - lielo vairākumu Latvijai zibenīgi realizēja Artūrs Kulda, panākot ilgi gaidīto 1:2. Aizsargam jau ceturtais precīzais metiens čempionātā, bet atlikušajā vairākuma laikā Latvijai uz karstām pēdām neizšķirtu panākt tomēr neizdodas. Pēc gūtajiem vārtiem jau iniciatīva pilnībā pārgāja Latvijas hokejistiem, pusminūti pirms perioda beigām izpelnoties vēl vienu vairākumu, kura realizācija gan jāatliek uz trešo periodu.

Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 19.maijs. Minska, Minsk Arena.Latvija - Baltkrievija 1:2 (0:2; 1:0; 0:0)

Vārti: 8:07 Plets (Graborenko, Stass) 0:1; 8:40 Grabovskis (Kaļužnijs, Korobovs) 0:2; 33:49 Kulda (Ņiživijs, vair.) 1:2;

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Kevins LalandeMetieni: 13-13Soda minūtes: 22-14

B apakšgrupā Krievija (18 punkti) un ASV (11, abām sešos mačos) jau nodrošinājušas vietu ceturtdaļfinālā, liecina Starptautiskās Hokeja federācijas aprēķini. Arī Somijai ir 11 punkti, bet septiņos mačos, piedevām negatīva bilance pret ASV un Latviju. Ar deviņiem punktiem piecos mačos seko Baltkrievija (jāspēlē ar Latviju un Krieviju) un Latvija (jāspēlē ar baltkrieviem un Šveici), bet septiņi punkti sešos mačos Šveicei, kurai pēc somu uzvaras izredžu spēlēt ceturtdaļfinālā vairs nav. Tabulu noslēdz cerības arī jau zaudējušās Vācija (5) un Kazahstāna (2).

Latvija piektās kārtas spēlē sestdien jau spēles pirmajā pusē nonāca iedzinējos pret Krieviju - 1:4, rezultātam pēdējo 32 minūšu laikā vairs nemainoties. Vienas spēles diskvalifikāciju izpelnījās Zemgus Girgensons, tādējādi nemainīgs pret Baltkrieviju paliks vien pirmais uzbrucēju trijnieks ar mūsu rezultatīvākajiem vīriem Miķeli Rēdlihu (3+3), Kasparu Daugaviņu (2+3) un Ronaldu Ķēniņu (0+4). Sastāvā atgriezīsies trīs vārtus guvušais aizsargs Artūrs Kulda, bet vārtos stāsies pieredzējušais Edgars Masaļskis, kurš čempionātā izcīnījis uzvaras abās spēlēs - ar Somiju (3:2) un Kazahstānu (5:4).

Mačam tomēr tiks pieteikts astoņpadsmitgadīgais aizsargs Jānis Jaks, kurš sestdien pret Krieviju nospēlēja savas pirmās 7:35 minūtes šādā līmenī, tādējādi Latvijas pieteikumā būs astoņi aizsargi.

Baltkrievija turnīru sāka ar 1:6 kapitulāciju ASV, tomēr kanādiešu speciālista Glena Henlona vadītie mājinieki turpmāk krietni uzlaboja spēli, pārspējot Kazahstānu (4:1), Šveici (4:3) un Vāciju (5:2) bet piekāpās Somijai (0:2). Kā svētdien izteicās Latvijas galvenais treneris Teds Nolans, svarīgi būs apturēt baltkrievu līderus - pa septiņiem punktiem (3+4) iekrājuši Mihails Grabovskis un Sergejs Kosticins, 3+2 Andrejam Stepanovam, bet 1+4 kapteinim Aleksejam Kaļužnijam. Henlons vārtos devis iespēju visiem trim - Andrejs Mezins pēc sešām ielaistām ripām pret amerikāņiem gan vairs nav spēlējis. Vitālijs Kovaļs un naturalizētais kanādietis Kevins Lalande abi pierādījuši, ka var aizvest komandu līdz uzvarai.

Baltkrievijas izlasei nepalīdzēs diskvalificētais aizsargs Nikolajs Stasenko un uzbrucējs Konstantīns Koļcovs, kurš iedzīvojies pleca savainojumā.

"Pats galvenais ir komandas spēle. Cīņa pret Latviju mums būs atslēgas mačs čempionātā," Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko teikto citē aģentūra BELTA. "Ja zaudēsim, jūtami sarežģīsim savu dzīvi un iespējams pat noslēgsim dalību čempionātā."

"Ja spēlē pret Latvijas izlasi tiks piedzīvots zaudējums, komanda sabojās visu iepriekš paveikto un sabojās mūsu tautas noskaņojumu," piebildis Lukašenko, kurš ir kvēls hokeja līdzjutējs.

Ar Baltkrieviju neesam tikušies kopš izcīnītās uzvaras (6:3) cīņā par palikšanu elitē 2011.gada čempionātā Slovākijā. Toreiz pa diviem vārtiem guva Georgijs Pujacs un Mārtiņš Cipulis, vienus Aleksandrs Ņiživijs un Kaspars Saulietis, kurš vienīgais no minētajiem nespēlē Minskā.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);

uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).

Lasiet vairāk Diena.lv īpašajā Pasaules čempionāta sadaļā, kur iespējams piedalīties arī prognožu spēlē!