13.05.2013. 21:57
Pasaules čempionāta 11. spēļu dienas vakara pirmajā spēlē tiekas Krievijas un Austrijas izlašu hokejisti.

Helsinku apakšgrupas mačā Krievijas izlase trešajā periodā ar 6:4 ir vadībā pret Austrijas valstsvienību. Lai Latvijas hokejisti nodrošinātu palikšanu pasaules čempionāta elites divīzijā, krieviem jāizcīna uzvara pamatlaikā.

Jau mača 85. sekundē Aleksandrs Perežogins atklāja spēles rezultātu, bet 9. minūtē Iļja Kovaļčuks panāca 2:0. Tomēr jau pēc 38 sekundēm Matiass Iberers samazināja rezultāta starpību, bet vēl pēc 15 sekundēm Tomass Vaneks vairākumā izlīdzināja rezultātu. Turklāt perioda 16. minūtē Austrijas izlase vēlreiz izmantoja skaitlisko pārsvaru, kad Semjonu Varlamovu pārspēja Mihaels Rafls. Tikai nepilnu pusotru minūti līdz trešdaļas beigām Krievijas izlases kapteinis Iļja Ņikuļins vairākumā atjaunoja līdzsvaru rezultātā.

Otrās trešdaļas 5. minūtē Aleksandrs Radulovs vairākumā izvirzīja Krievijas izlasi vadībā, tomēr jau pēc trim minūtēm Florians Iberers ceturto reizi raidīja ripu krievu vārtos. Aizritēja nepilnas trīsarpus minūtes un pēc Sergeja Mozjakina metiena rezultāts kļuva 5:4 krievu labā, bet perioda izskaņā, spēlējot mazākumā, Sergejs Soins iemeta sesto ripu austriešu vārtos.

Tikmēr Stokholmas apakšgrupā par pārsteigumu rūpējas Slovēnijas izlase, kas pēc pirmās trešdaļas ar 2:0 ir vadībā pret Kanādas valstsvienību.

Pirmās trešdaļas 6. un 9. minūtē Jans Urbass pārspēja kanādiešu vārtsargu Diveinu Dubniku un izvirzīja Slovēnijas izlasi vadībā ar 2:0.

Atgādinām, ka citās pirmdienas spēlēs Latvija ar 3:1 uzvarēja Franciju, bet Dānija ar 3:2 pieveica Baltkrieviju.