15.05.2014. 23:00
Savu pārliecinošāko uzvaru Minskā notiekošajā pasaules hokeja čempionātā ceturtdien izcīnīja Kanādas izlase, kas ar 6:1 (1:1; 1:0; 4:0) A grupas spēlē sagrāva Dāniju.Tāpat pie panākumiem tika Somijas un Zviedrijas izlases.

Lai gan uz Zemgus Girgensona komandas biedra Bufalo Sabres Kodija Hodžsona ātriem vārtiem ar precīzu metienu atbildēja arī dāņi, otrā perioda ievadā tas pats Hodžsons atkārtoti vadībā izvirzīja Kanādu. Trešajā periodā laukumā bija redzama vairs tikai viena komanda - divi vārti Metam Rīdam, bet pirmo hettriku čempionātā noformēja Hodžsons. Kanādai uzvara ar 6:1 un jau 10 punkti četrās spēlēs. Kanādas vārtsargs Bens Skrivenss atvairīja 29 dāņu metienus.

Otrā A grupas spēlē Zviedrija tikai ar 2:1 (0:0; 2:0; 0:1) pārspēja Francijas vienību. Abus vārtus zviedri 17 sekunžu laikā guva otra perioda izskaņā, kad izcēlās Džoels Lundkvists un Oskars Mollers. Francija vienus vārtus atguva trešajā periodā (Stefans da Kosta), tomēr pašreizējie pasaules čempioni zviedri izcīnīja uzvaru arī ceturtajā čempionāta spēlē. Zviedrija kopā ar Krieviju ir vienīgās komandas, kas uzvarējušas visās spēlēs.

Tikmēr B grupā čempionāta saimnieki baltkrievi pēc divām uzvarētām spēlēm ar 0:2 (0:1; 0:0; 0:1) bija spiesti piekāpties Somijas izlasei. Rezultātu 17.minūtē atklāja Petri Kontiola, bet 16 sekundes pirms mača beigām tieši viņš raidīja ripu jau tukšajā baltkrievu cietoksnī. Visus 15 baltkrievu metienus atvairīja Pekka Rinne.

Jau vēstīts, ka Latvija ceturtdien dramatiskā mačā ar 6:5 pārspēja ASV, izcīnot trešo uzvaru četrās spēlēs.

Kopvērtējums pēc četrām spēlēm (punkti)

Situācija A grupā: Zviedrija 11, Kanāda 10, Čehija 6, Norvēģija 6, Francija 5, Slovākija 4, Dānija 3,Itālija 3.

Situācija B grupā: Krievija 12, Latvija 9, ASV 6, Somija 6, Baltkrievija 6, Vācija 5, Šveice 3, Kazahstāna 1.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga