25.05.2014. 21:24
Pasaules hokeja čempionāta finālā svētdienas vakarā tiekas divas komandas, kas pēdējos gados jau pratušas tikt pie titula - Krievija uzvarēja 2008., 2009. un 2012.gadā, bet somi bija labākie 2011.gada turnīrā. Finālā iepriekš abas komandas nav tikušās. Spēles sākums plkst. 21, tiešraidi iespējams vērot kanālos TV3, Viasat Sport Baltic un portālā tvplay.lv

Spēles 1.trešdaļā rezultāts ir 1:0 Krievijas labā. Vārtus vairākumā guvis Sergejs Širokovs.

Mača sākums izvērtās sadursmēm bagāts, vairākās epizodēs izceļoties asumiem. Drīz vien arī pirmais abpusējais noraidījums, bet brīdi vēlāk somiem jau vairākums un iespēja pārbaudīt turnīra labāko mazākumu. Pēc tam jau pusotra minūte vairākumā Krievijai - pēc Sergeja Širokova metiena glāba Rinne, atvairot to ar aizsargmasku. Turpinājumā jau komandu nācās glābt Borovskim, īsā brīdī somiem tiekot pie divām teicamām iespējām atklāt rezultātu. Somu ofensīvu pārtrauca noraidījums - mazākumā Rinnem bija ļoti daudz darba, bet nosegto somu vārtsargu ar teicamu metienu pārspēja Sergejs Širokovs.

Spēli klātienē vēro Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Baltkrievijas valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko.

PČ hokejā. Fināls. 2014.gada 25.maijs. Minska, Minsk Arena.

Krievija - Somija 1:0 (1:0; 0:0; 0:0)

Vārti: 10:45 Širokovs (Zaripovs, vair.) 1:0;

Vārtsargi: Sergejs Bobrovskis - Peka Rinne

Metieni: 9-6

Soda minūtes: 4-6

Abas komandas jau sacentās B apakšgrupā, kad otrās kārtas spēlē ar 4:2 uzvarēja Krievija. Tiesa, somi izdarīja vairāk metienu, bija pārāki iemetienos un vārtus sargāja otrais numurs Miko Koskinens. Finālā būs divu čempionāta labāko vārtsargu duelis - soms Peka Rinne pret krievu Sergeju Bobrovski. Abi turnīru aizvadījuši lieliski un būs ļoti interesanti vērot, kuram nervi izrādīsies stiprāki izšķirošajā mačā. Abas komandas tikās arī Soču olimpiādes ceturtdaļfinālā, somiem esot pārākiem ar 3:1. Tiesa, abās komandās, salīdzinot ar februāra spēli, notikušas pamatīgas sastāva pārmaiņas.

Krievija uzvarējusi visos deviņos mačos, kopumā ielaižot vien astoņas ripas. Finālā gan spēlētājus nevadīs galvenais treneris Oļegs Znaroks, kurš saņēmis diskvalifikāciju par savu nāves žestu Zviedrijas izlases trenerim.

Ceturtdaļfinālā Krievija ar 3:0 uzvarēja Franciju, bet pusfinālā tika galā ar pasaules čempioniem zviedriem - 3:1. Tikmēr Somija atspēlējās un uzvarēja Kanādu (3:2) cīņā par pusfinālu, kurā pēc tam ar 3:0 atstāja sausā Čehiju.

Turnīra rezultatīvākais hokejists ir Rīgā dzimušais Krievijas uzbrucējs Viktors Tihonovs (7+8), tikmēr somiem ražīgākie bijuši KHL pārstāvji Jori Lehtera (3+7) un Petri Kontiola (3+6). Somija līdz finālam nokļuvusi ar 15 PČ debitantiem sastāvā.

Jau ziņots, ka bronzas medaļas svētdien izcīnīja Zviedrijas hokejisti.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa